Co zrobić, żeby mieszkanie było przytulne

co zrobić żeby w mieszkaniu było przytulnie

“Nie ma to jak w domu” – zwykło się mówić. Rzeczywiście nigdzie nie powinniśmy się czuć jak właśnie w swoim gniazdku. Przy czym najpierw musimy je zaaranżować tak, aby było przytulne. Nie jest to szczególnie wielkie wyzwanie. Nieraz wystarczy wprowadzić kilka raczej drobnych zmian, a mieszkanie na tym zdecydowanie zyska. Z myślą więc o tym przygotowaliśmy kilka porad.

Ciepło w domu

Przytulne mieszkanie to takie, w którym miło jest spędzać czas. Aby tak było powinno w nim być ciepło. I nie chodzi tylko o metaforyczne znaczenie owego słowa, lecz również dosłowne. Zapewnią nam to szczelne okna czy również grzejniki odkręcone na optymalnym poziomie. Poza tym dobrze, jeśli pod ręką znajdą się kocyki, którymi zawsze można się okryć; a także poduszki.

Pomocne też w tym względzie będą chodniczki umieszczone szczególnie w łazience czy przedpokoju. Jak wiadomo, stopy są bardzo narażone na chłód.

Wygodne mieszkanie

Istotny jest również, by było nam wygodnie. Dlatego dobierając fotele, krzesła a zwłaszcza wersalkę zwróćmy uwagę nie tylko na jej wzór i kształt, ale również funkcjonalność. Należy pamiętać, że na fotelu możemy spędzać długie godziny, na przykład podczas spotkania z przyjaciółmi, czytania książki czy oglądania filmu. 

Drewno i kamień

W ostatnim czasie jeśli chodzi o trendy wnętrzarskie widzimy powrót do starych sprawdzonych stylów. Mowa na przykład o domach czy mieszkaniach rustykalnych. Dominują w nich elementy drewniane, kamienne oraz inne pochodzenia organiczne. Współgrają z nimi kwiaty, zarówno doniczkowe jak i w wazoniku. Drewno i kamień oraz rośliny sprawiają się przybliżamy się do przyrody, jak gdyby wracamy do niej po długich latach rozłąki.

Obrazy i pamiątki

Nie zaszkodzi również, jeśli powiesimy gdzieniegdzie obrazy przedstawiające sielskie krajobrazy. W budowaniu przytulnego nastroju pomogą również fotografie czy inne przedmioty, które niosą ze sobą przyjemne wspomnienia.