Jak przygotować dom dla psa?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. To stare powiedzenie jest niezwykle prawdziwe. Taki przyjaciel to jednak przede wszystkim ogromny obowiązek i należy się odpowiednio przygotować na jego przybycie do naszego życia. Musimy zadbać o to, aby w naszym domu lub mieszkaniu było mu przyjemnie i przede wszystkim bezpiecznie.

Zanim więc przyjmiemy pod swój dach nowego członka rodziny musimy zadać sobie pytanie, czy jesteśmy na to gotowi? Niezależnie od tego, czy będzie to szczeniak czy dorosły pies, musimy być przygotowani na zmianę naszych codziennych nawyków i mniejsze lub większe straty w domu/mieszkaniu.

Przydatne wskazówki

Jest kilka przydatnych wskazówek, które pomogą zarówno nam jak i naszym pupilom szybciej odnaleźć się w nowej sytuacji. Warto zwrócić na nie uwagę i być może wprowadzić w życie. Oto kilka prostych rad, aby lepiej przygotować dom lub mieszkanie na przybycie psa.

Przygotuj podłogę

Szczeniak lub starszy pies, który wcześniej nie mieszkał w domu z pewnością nie będzie od razu potrafił załatwiać swoich potrzeb na zewnątrz. Zanim go tego nauczymy warto zabezpieczyć podłogę. Na jakiś czas warto pozbyć się wszelkiego rodzaju dywanów. Zdecydowanie łatwiej wysprzątać panele lub kafelki.

Zabezpiecz ogród i/lub balkon

Zabezpieczenie podwórka lub balkonu to sprawa pierwszorzędna. Zwłaszcza, jeżeli zwierzę jest małe. Bezpieczeństwo naszego czworonoga powinno być priorytetem.

Schowaj kable, detergenty i inne niebezpieczne przedmioty

Aby zadbać o bezpieczeństwo naszego psa powinniśmy zabezpieczyć wszystkie kable. W sklepach z narzędziami dostaniemy specjalne osłonki na kable i przewody. Powinniśmy także schować wszystkie środki chemiczne i inne niebezpieczne przedmioty, które mogą znaleźć się w zasięgu zwierzaka.

Jak zabezpieczyć meble?

Jeżeli nasz przyjaciel lubi umilić sobie czas gryząc meble i sprzęty domowe , możemy je ochronić specjalnym płynem. Preparat kupimy w sklepie zoologicznym.

Jeżeli zapewnimy psu należyte warunki i bezpieczeństwo w domu czy mieszkaniu, będziemy mogli cieszyć się wspólnym życiem wraz z najwierniejszym przyjacielem.