Które mieszkania są słoneczne?

które mieszkania są śłoneczne

Podczas kupowania mieszkania możemy mieć sporo zagwozdek, które będą nam spędzać sen z powiek. Oprócz wielkości mieszkania, lokalizacji oraz piętra, na którym zdecydujemy się zamieszkać, zależeć nam będzie również na tym jaka będzie ekspozycja okien w naszym mieszkaniu. Jest to bardzo ważne dlatego, że będziemy decydować się, do jakiego pomieszczenia i o jakiej godzinie będzie nam wpadać słońce. Warto więc kilkukrotnie przemyśleć wybór. Układ okien ma duże znaczenie na cenę danego lokalu i stanowi jeden z najważniejszych aspektów przy wyborze mieszkania.

Dobrze oświetlone mieszkanie

Poszukując słonecznego mieszkania zastanawiamy się, jak duży wpływ będzie miało na nas umiejscowienie w nim okien. Dla niektórych ludzi słońce jest bowiem bardzo ważne i bez jego obecności czujemy się po prostu źle. Wymóg, by mieszkania były odpowiednio naświetlone jest również co nie każdy wie jest uregulowany prawnie i deweloperzy oraz inne osoby sprzedające mieszkanie, powinny o tym pamiętać. To, jak ustawimy w mieszkaniu okna będzie mieć duży wpływ na naszą pracę i jej efektywność.

Zużycie prądu

Nie możemy również zapomnieć o tym, że mały dostęp do promieni słonecznych może mieć duży wpływ na zużycie prądu, które będzie sporo większe. Idealnym rozwiązaniem będzie z całą pewnością posiadanie tego typu mieszkania, które będzie mieć okna na wszystkie możliwe strony. Jednakże w mieszkaniach bardzo o to ciężko i tego typu rozwiązania spotyka się najczęściej w domach, a nie mieszkaniach.

Wielkość okien

Bardzo ważna będzie również wielkość okien. Musimy pamiętać, że im większe okna i ich lepsze umiejscowienie, tym więcej słońca i ciepła w środku naszego mieszkania. Mówi się, że najlepiej wybrać z południowo-zachodnią ekspozycją okien. Słońca możemy się wtedy spodziewać w popołudniowej porze dnia. Są jednak osoby, które wręcz przeciwnie wolą, gdy słońce budzi ich z samego rana i daje kopa na start nowego dnia. Wybór mieszkania i ustawienia okien jest więc sprawą bardzo indywidualną, którą musimy podjąć w zgodzie z samym sobą.