Biuro w mieszkaniu

mieszkanie biuro

Mieszkanie z własnym biurem? Mimo postępów i zmian aranżacyjnych oraz upływu lat takie połączenie wciąż brzmi dumnie! Aranżacja indywidualnego gabinetu wcale nie musi wiązać się z ogromnymi nadkładami pracy i finansów, a co więcej, nie musi również oznaczać pochłaniania dużej przestrzeni.

Wraz ze zmianą czasów, trendów i okoliczności, każdy z nas posiada także coraz to inne nawyki i potrzeby. Dawniej nasi rodzice codziennie wychodzili do pracy – dzisiaj, część z nas może sobie pozwolić na wykonywanie swoich obowiązków z domu. Zwłaszcza tzw. free-lancerzy, którzy nie wynajmują biur dla jednoosobowych działalności gospodarczych, gdyż generuje to im wyłącznie dodatkowe koszty.

W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam, jak w skuteczny sposób dostosować swoje mieszkanie na potrzeby biura. Jeśli organizacja gabinetu nie będzie spójna z naszymi potrzebami, może dojść do sytuacji, w której sfera prywatna mieszać się będzie z przestrzenią zawodową, co z pewnością zakłóci swobodę naszej pracy oraz obniży jej efektywność.

Mieszkanie – biuro – oczekiwania

Planując aranżację należy w pierwszej kolejności określić, czego tak naprawdę oczekujemy od takiego miejsca. Czy w gabinecie będziemy pracować sami, czy też z innymi osobami? Czy w naszym biurze będziemy przyjmować gości, swoich obecnych i potencjalnych klientów (jeśli tak, biuro musi znajdować się jak najbliżej wejścia do mieszkania)?

Pamiętajmy także, że biuro nie składa się jedynie z biurka i fotela, dlatego tak istotne jest odpowiednie dobranie pełnego umeblowania (zwłaszcza, że dobrze urządzone biuro jest wizytówką każdej firmy). Biurko powinno mieć odpowiednie gabaryty i stabilność. Pamiętajmy też, że na regałach muszą zmieścić się książki, czasopisma, dokumenty oraz wszystko inne, co jest niezbędne do pracy. Jeśli przyjmujemy w swoim biurze inne osoby, niezbędnym wyposażeniem są także stolik kawowy i fotele dla gości. Pod względem materiałowym do biura idealnie nadają się meble wykonane z płyty laminowanej odpornej na uszkodzenia, zarysowania, wilgoć i wysoką temperaturę.

Ważny jest również kształt pomieszczenia – regularny kwadrat lub prostokąt pozwalają na łatwiejsze i lepsze rozmieszczenie sprzętu.

Kolorystyka i oświetlenie

Odpowiednia kolorystyka do biura to najczęściej kolory stonowane, sprzyjające skupieniu, czyli barwy naturalne, ciepłe zielenie, błękity, szarości, brązy, beże oraz pastele. Niewskazane są natomiast barwy intensywne i rozpraszające uwagę.

Jeśli chodzi o oświetlenie biura musimy pamiętać, aby nie używać zbyt jasnego światła i świetlówek, gdyż w znaczny sposób meczą one wzrok. Najlepiej jest wykorzystać naturalne światło. Jeśli jednak w naszym pomieszczeniu nie ma okna, zainwestujmy w energooszczędne żarówki dające ciepłe, naturalne światło.

Na koniec wspomnijmy, że przestrzeń biurowa powinna zachęcać do pracy. Dobrym rozwiązaniem jest jeśli w naszym gabinecie znajdą się rośliny doniczkowe, które nie tylko dodają przestrzeni uroku, ale także (a może przede wszystkim) wytwarzają tlen i ujemnie jonizują powietrze. Warto także pomyśleć o udekorowaniu i urozmaiceniu miejsca pracy – na ścianach można powiesić pasujące do wystroju obrazy, zdjęcia czy plakaty, ustawić barwne doniczki, czy np. kolorowe poduszki.

Jeśli zastosujecie wszystkie nasze powyższe wskazówki, Wasze biuro i mieszkanie z pewnością nabiorą wspaniałego wyrazu. A co ważniejsze – będziecie się czuć we własnym gabinecie przyjemnie i komfortowo. Wtedy praca stanie się już czystą przyjemnością!

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!