Kredyty mieszkaniowe

Kredyt mieszkaniowy to kredyt zabezpieczony hipoteką i przeznaczony na cele związane z zakupem nieruchomości. Może to być zakup mieszkania albo domu na rynku wtórnym, ale też od dewelopera. Pomoże Ci też sfinansować budowę domu systemem gospodarczym albo gruntowny remont mieszkania.

Biorąc kredyt mieszkaniowy, podejmujesz decyzję na długie lata. Decyzję, która będzie miała duży wpływ na finanse Twoje i Twojej rodziny.

Zależy nam, żeby to była dobra decyzja. Dlatego Doradcy Centrum Kredytowego Investdom, osoby z dużym doświadczeniem w usługach finansowych, poświęcą Ci tyle czasu, ile będzie potrzebne, abyś dobrze zrozumiał czym różnią się poszczególne kredyty od siebie i który jest dla Ciebie najlepszy.

Kredyty hipoteczne są wyjątkowo zróżnicowane. Rata kredytu o tej samej wysokości, może być bardzo różna, w zależności od okresu spłaty, wybranej waluty, marży, prowizji, rodzaju raty i wielu innych czynników.

Kredyty refinansowe

Kredyt refinansowy jest przeznaczony na spłatę kredytu hipotecznego zaciągniętego w innym banku. Taka operacja może przynieść dwie podstawowe korzyści:
  • Obniżenie miesięcznej raty kredytu poprzez zmianę warunków cenowych na bardziej korzystne.
  • Obniżenie całkowitych kosztów kredytu czyli sumy odsetek, które zapłacimy przez cały okres kredytowania.

Czasem przy okazji refinansowania możemy zmienić też okres kredytowania jeśli chcemy, żeby rata była jak najniższa będziemy go wydłużać, jeśli zależy nam na jak najmniejszych kosztach całkowitych będziemy go skracać.

Doradcy Centrum Kredytowego Investdom przeanalizują wszystkie możliwe scenariusze, żeby refinansowanie było dla Ciebie jak najkorzystniejsze.

Kredyty konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny zabezpieczony hipoteką jest przeznaczony dla osób, które posiadają dużo różnych zobowiązań finansowych i chciałyby je połączyć w jedno. Kredytem konsolidacyjnym możemy spłacić różne rodzaje zobowiązań:
  • Inny kredyt hipoteczny
  • Kredyt gotówkowy
  • Kredyt ratalny
  • Kartę kredytową
  • Limit w rachunku

i jeszcze dobrać dodatkowe środki na dowolny cel.

Dzięki konsolidacji nie tylko upraszczamy swoje miesięczne zobowiązania finansowe, ale też możemy je obniżyć. Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny zabezpieczony hipoteką powinieneś być właścicielem nieruchomości, która może być zabezpieczeniem takiego kredytu.

Pożyczki hipoteczne

Pożyczka hipoteczna to kredyt zabezpieczony hipoteką i przeznaczony na dowolny cel. Łączy w sobie cechy kredytu hipotecznego oraz kredytu gotówkowego.

W celu uzyskania pożyczki należy spełnić kilka warunków. Najważniejszym z nich jest bycie właścicielem nieruchomości (mieszkania lub domu), którą bank zaakceptuje jako zabezpieczenie kredytu. W zależności od banku, pożyczka dostępna jest również w walutach obcych.

Zalety pożyczki hipotecznej:
  • oprocentowanie niższe niż w przypadku kredytu gotówkowego,
  • długi okres kredytowania, sięgający nawet 20 lat,
  • wysokość maksymalnej kwoty kredytu uzależniona m.in. od wartości nieruchomości.

W przypadku pożyczek hipotecznych należy pamiętać, że procedura ich udzielania jest bardziej skomplikowana i dłuższa niż w przypadku kredytów gotówkowych.


Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-05-24
USD 3,8436 -0,67%
EUR 4,2989 -0,27%
CHF 3,8327 -0,04%
GBP 4,8768 -0,17%
Wspierane przez Money.pl

Strona główna O kredytach Świat kredytów Kalkulator Oferta Investdom Nieruchomości
Copyright © 2010 Investdom Nieruchomości, Centrum Kredytowe INVESTDOM