Trwa budowa "Segmentów Na Lwowskiej", stanowiących 2 etap inwestycji, której dotychczasowym efektem jest zespół jednorodzinnych domów w zabudowie szeregowej o numerach nieparzystych od 1 do 15 przy ul. Kresowej. Obecne przedsięwzięcie deweloperskie stanowi zespół ośmiu domów mieszkalnych w zabudowie szeregowej o powierzchni 158,2 m2 każdy.

Niepodpiwniczone, dwukondygnacyjne budynki zaprojektowano w technologii tradycyjnej z dachem dwuspadowym w układzie krokwiowo-płatwiowym, krytym dachówką ceramiczną. Na parterze zaplanowano: salon z kuchnią, pokój, łazienkę, wiatrołap z hallem, pomieszczenie gospodarcze oraz garaż, a na piętrze 4 pokoje z łazienką. Do dyspozycji będą także dwa tarasy, na parterze (od strony północnej) oraz na piętrze (od strony południowej).


Wybrane elementy standardu wykończenia

Domy w stanie deweloperskim zostaną posadowione na działkach o powierzchni ok. 2,63 ara z bezpośrednim dostępem do drogi publicznej i wykonane z bloczków ceramicznych „Porotherm” firmy Wienerberger. W projekcie przewidziano: ocieplenie ścian styropianem; dachówkę ceramiczną; kominy Schiedel; okna PCV (przesuwne) z roletami ocieplanymi, sterowanymi elektrycznie, na poddaszu w systemie Velux lub Fakro; drzwi zewnętrzne - antywłamaniowe firmy Hormann oraz automatyczną - ocieplaną bramę garażową firmy Hormann; elewację zewnętrzną w nowoczesnej kolorystyce; rynny Tytan-Cynk; stalowe balustrady balkonowe ze szkłem hartowanym oraz instalację odgromową.
Do budynków zostaną doprowadzone wszystkie niezbędne przyłącza: wodno-kanalizacyjne, elektryczne i gazowe wraz z licznikami, a nabywcy otrzymają dokumentację niezbędną do podpisania umów z dostawcami.
Wewnątrz budynków znajdą się: ściany działowe (11,5 cm) z ceramiki Porotherm; instalacja elektryczna, gazowa (z piecem Vaillant, automatyką i grzejnikami), wod-kan, TV-Sat, internetowa, alarmowa (bez osprzętu); instalacja centralnego odkurzacza (bez jednostki centralnej); ogrzewanie podłogowe (w przedpokoju, kuchni i łazienkach), parapety drewniane na piętrze; posadzki; tynki cementowo-wapienne z gładzią gipsową oraz napowietrzanie do kominka.
Fronty budynków zostaną zagospodarowane poprzez ułożenie kostki brukowej (płukanej) oraz założenie trawnika. Ostatnim etapem będzie nadanie numerów dla domów oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. O sile i przewadze konkurencyjnej prezentowanej inwestycji, poza wysokim standardem wykończenia, którego kluczowe elementy wymieniono powyżej, stanowi lokalizacja, otoczenie a także obowiązujące prawo miejscowe.


Podstawowe założenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Ul. Kresowa znajduje się w dzielnicy Gosławice, która jest obecnie najpopularniejszą i najszybciej rozwijającą się częścią Opola, biorąc pod uwagę inwestycje mieszkaniowe oraz infrastrukturę. Na omawianym obszarze obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i zgodnie z Uchwałą nr LVI/672/02 Rady Miasta Opola z 28.02.2002r.(http://bu.um.opole.pl) rejon ulicy Lwowskiej stanowią tereny budownictwa mieszkaniowego. Działki sąsiadujące z gruntem, na którym prowadzona jest budowa, także występują z symbolem MN oznaczającym tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wraz z urządzeniami towarzyszącymi i zielenią. Uchwała dopuszcza zmianę rodzaju zabudowy jednorodzinnej wolnostojącej na bliźniaczą lub zwartą szeregową o gabarytach, cechach i na zasadach określonych planem.
Wysokość budynków mieszkalnych, nie może przekraczać 2 kondygnacji (w tym poddasze użytkowe) i 11,0 m wysokości liczonej od powierzchni terenu do kalenicy. Dopuszcza się wysokość budynków mieszkalnych do 3 kondygnacji (w tym poddasze użytkowe w dachu stromym) oraz wysokość 14,0m wysokości liczonej od powierzchni terenu do kalenicy – dla budynków niepodpiwniczonych lub których poziomy parterów są wyniesione mniej niż 0,5m nad teren. Intensywność zabudowy i utwardzenia działek nie może przekraczać 40% (w tym: budynki, nawierzchnie utwardzone, dojścia, dojazdy i parkingi, tarasy i trwałe urządzenia rekreacyjne), pozostałą część działki należy użytkować jako biologicznie czynną.


Otoczenie

Rejon ulicy Lwowskiej stanowi teren niezalewowy a warunki gruntowe w opinii geotechnicznej określono jako proste. Całe Gosławice charakteryzują się znakomitym dostępem do placówek użyteczności publicznej, w niewielkiej odległości znajduje się Centrum Handlowe „Turawa Park”, Castorama, Biedronka, Polo, Netto, żłobek, przedszkole, przychodnia, szpital wojewódzki oraz całodobowa apteka przy ul. Witosa.
Kolejnymi zaletami prezentowanej lokalizacji jest łatwy dojazd do obwodnicy oraz doskonałe skomunikowanie i uzbrojenie całego obszaru. W ciągu ostatnich kilku lat Miejski Zarząd Dróg (http://www.mzd.opole.pl/) przeprowadził w promieniu 1 kilometra szereg inwestycji publicznych, wyraźnie nastawionych na zwiększenie atrakcyjności rejonu ulicy Lwowskiej oraz na podniesienie jakości życia lokalnej społeczności. Zakończono 3 etapy uzbrajania terenów w rejonie ulicy Lwowskiej, wraz z budową dróg i oświetlenia. Zakończono budowę pobliskich ulic: Wileńskiej, Grodzieńskiej, Stryjskiej, Nowogródzkiej, Stanisławowskiej i Borysławskiej. Zakończono także 2 etapy budowy Al. Solidarności oraz przebudowę ul. Wiejskiej na odcinku od ul. Pużaka do ul. Oleskiej wraz z rozbudową oświetlenia ulicznego i budową kanalizacji deszczowej.

Kontakt w sprawie oferty Mirosław Figura (AGENT pod nadzorem licencji nr 9322) tel. 512 248 990, e-mail: m.figura@investdom.pl. Bezpłatnie pomagamy również w uzyskaniu korzystnego kredytu na zakup. Zapraszamy do odwiedzenia naszych oddziałów oraz na stronę internetową investdom.pl.

Wszelkie informacje dotyczące Osiedla "Na Lwowskiej" zawarte na tej stronie mogą ulegać aktualizacji i nie stanowią oferty w rozumieniu w art. 66 i następnych K.C.