Psy do mieszkania w bloku

Pies nie bez powodu nazywany jest najlepszym przyjacielem człowieka. Często docierają do nas informacje na temat nieprawdopodobnej wierności tych czworonogów. Wielu z nas ma częsty kontakt z psem, możemy więc przyznać, że jest to prawda. Przebywanie ze zwierzęciem – opiekowanie się z nim, wspólne chodzenie na spacery – ma wymiar »

Skrzydlata mrówka w domu

Jesień to czas, gdy częściej przebywamy w domu, na co wpływają krótsze i zimniejsze dni. Wiadomo, że jest to też okres, gdy rozmaite stworzenia liczniej zaglądają do naszych domów. Przeważnie chodzi o te, które mają nadzieję u nas przezimować. Przy czym zdarzają się i takie, które trafiają do ludzkich siedzib »

Drzwi do mieszkania w bloku

Gdzie zaczynamy urządzać mieszkanie? Ktoś powie, że tuż za progiem. Otóż nie, bo niedaleko przed nim. Chodzi, oczywiście o zewnętrzne drzwi wejściowe. Widujemy je każdego dnia i niemal codziennie z nich korzystamy. Istotnie więc jest, aby były solidne i estetycznie wykonane. Ważne jest także, by spełniały inne jeszcze funkcje. Co »

dom nad morzem

Dom nad morzem

Szum fal na wielu oddziałuje kojąco, a krzyk mew dodatkowo kojarzy się z wakacjami. Nadmorskie okolice mają także wiele innych atrakcji – i to nie tylko w sezonie turystycznym (są i tacy, którzy najbardziej doceniają urok morza w chłodniejsze dni). Niektórzy miłośnicy morza myślą nawet o tym, aby nad nim »

mszyce w domu

Mszyce w domu

Już wczesną wiosną na kwiatach ogrodowych czy też doniczkowych stojących na balkonie mogą pojawić się małe stworzonka. Nie wyglądają groźnie, co więcej – gdy się im przyjrzeć – prezentują się dość sympatycznie – niemniej traktowane są jako groźne szkodniki naszych roślin. Ich aparat gębowy typu kłująco-ssącego wyposażony jest w kłujkę. »

Dom w lesie

Zapewne wielu z nas złapało się na myśli, że przyjemnie by się żyło w domku na odludziu, na przykład w lesie. Zwykle są to oczywiście niezobowiązujące marzenia. Rzeczywistość w istocie nie byłaby wcale taka beztroska – skomunikowanie z rozmaitymi instytucjami, sklepami czy placówkami usługowymi jest przecież bardzo ważne. Niemniej małej »

kwiaty kwitnące przez całe lato

Kwiaty kwitnące przez całe lato

Kwiaty mają wiele walorów i to nie tylko te dziko rosnące, lecz również okazy hodowane i pielęgnowane w ogrodach czy na balkonach. Cenimy je z wielu powodów. Oczywiście lubimy, kiedy roztaczają przyjemne aromaty. Swoją drogą nie tylko nas przywabiają, ale ciągną do nich przede wszystkim liczne owady. Żywią się nektarem »

szerszeń w domu

Szerszeń w domu

Owady ze względu na swoje niewielkie rozmiary mają tę skłonność, że dostają się do różnych miejsc. Także do takich, w których nie są przesadnie mile widziane. Chodzi między innymi o nasze domostwa. Odwiedzają je rozmaite insekty. Przy czym wiele z nich to jednoznacznie pożyteczne owady, wśród których należy na pewno »

domy w górach

Domy w górach

Podczas poszukiwań nowego domu bierzemy pod uwagę rozmaite czynniki. Z pewnością do najważniejszych należą jego rozmiar oraz położenie. Często zależy nam na tym, aby lokalizacja obiektu była dobrze skomunikowana z innymi miejscami, na przykład z tymi, w których pracujemy czy też ze szkołą, do której uczęszczają nasze dzieci. Z wiekiem »

Lustro w sypialni

Aranżując sypialnię, największą wagę przykładamy do tego, żeby dobrze się w niej spało i przyjemnie spędzało czas niedługo przed położeniem się do snu. Temu też podporządkowujemy organizowanie sypialnianej przestrzeni. Urządzając wnętrze, zastanawiamy się na przykład, czy umieścić w nim lustro. Lustro w sypialni: aranżacje Pierwsze lustra powstały przed tysiącami lat. »

Muchówki w domu

Lato to czas, który z wytęsknieniem wyczekuje nie tylko wielu ludzi, ale również owady. Oczywiście, trudno mówić, by odczuwały tęsknotę, bo kierują się zapewne wyłącznie instynktem. Niemniej potrzebują ciepła, aby się rozwijać. Wtedy więc obserwujemy najwięcej motylki oraz innych niewielkich, choć interesujących istot. Wśród nich są zarówno owady pożyteczne, jak »

Sposoby na upały w mieszkaniu

Początek lata witamy przeważnie z zadowoleniem. Jednak gdy tylko nastaną te najgorętsze dni w roku i wydłużają się w tygodnie, zaczynamy tęsknić do chłodniejszych pór roku, nawet do mroźnych miesięcy. Po prostu upały na dłuższą metę są męczące, zwłaszcza wtedy, kiedy i noce nie przynoszą orzeźwienia. Pewnym rozwiązaniem jest spędzanie »

Alergia w domu

W domu stwarzamy sobie taką przestrzeń, w jakiej wygodnie nam się żyje. Ważne oczywiście jest odpowiednie zaaranżowanie pomieszczeń. Lecz to jeszcze nie wszystko. Istotne jest również to, aby zredukować ilość alergenów, na co szczególną uwagę powinny zwracać osoby uczulone na rozmaite rzeczy. Co jest pomocne w osiągnięciu takiego zadania? Alergia »

Kosarz w domu

Przez zimę rozmaite stworzonka żyją w ukryciu w naszych mieszkaniach. Zdecydowanie więcej widujemy ich wiosną i latem. Niektóre spotykamy przypadkiem, przeważnie chodzi tu o błonkówki wpadające przez szparę w oknie. Zdarzają się jednak takie istoty, które trafiają do nas z premedytacją, bo znajdują w ludzkich siedzibach dużo pożywienia oraz schronienie. »

Balkon latem

Przeważnie najrzadziej korzystamy z balkonu zimą. Z reguły otwieramy tylko do niego drzwi, żeby przewietrzyć mieszkanie. Zmienia się to wiosną. Wówczas zwykle przeprowadzamy w całym domu wiosenne porządki, co odnosi się również do balkonu. Następnie nadchodzi lato, kiedy to możemy wreszcie czerpać korzyści z wykonanych nieco wcześniej prac. Warto wtedy »

Lustro w łazience

Bez czego nie sposób wyobrazić sobie łazienki? Niewątpliwie taką rzeczą jest wanna lub też kabina prysznicowa. W końcu pomieszczenie to służy do tego, by brać kąpiel czy prysznic. Owszem, przy czym zauważmy, że jest to podstawowa funkcja łazienki, lecz nie jedyna. W niej wykonujemy także szereg innych czynności. Nie potrzebujemy »

Aranżacja sypialni w bloku

Aranżując wnętrza, dostosowujemy nasze pomysły do przestrzeni oraz możliwości ekonomicznych. Pewien problem może stanowić zarówno małe pomieszczenie, jak i duże. W pierwszym wykorzystujemy kreatywność, by zmieścić wszystkie niezbędne meble i przedmioty, w drugim głównym zadaniem jest zapełnienie przestrzeni tak, aby było w niej przytulnie. Tym razem skupimy się na urządzaniu »

Oświetlenie w łazience

Ważne jest, żeby zaaranżować odpowiednie oświetlenie dla każdego z pokojów w domu. Przy czym w niektórych odgrywa ono istotniejszą rolę niż w pozostałych. Odnosi się to na przykład do łazienki, która często – szczególnie w blokach – pozbawiona jest okien czy choćby świetlików. Światło wówczas w całości ma sztuczne źródło. »

Sprytne rozwiązania w kuchni

Aranżując domowe pomieszczenia, zwykle najwięcej uwagi poświęcamy salonowi i sypialni. Pierwszy pokój jest bardzo reprezentatywny, w nim gościmy rodzinę i przyjaciół, w drugim spędzamy noc i zależy nam na tym, by śnić kolorowe sny w przytulnym pomieszczeniu. Nieraz zapominamy o tym, jak ważna jest kuchnia. W końcu i w niej »

Mrówki w domu

Z radością witamy wiosnę, kiedy to przyroda po śnie zimowym budzi się do życia. Ptaki rozweselają nas swym śpiewem, a pszczoły pracowicie zbierają pyłek i nektar. Gdzieniegdzie widzimy motyla leniwie przelatującego nad ziemią. Przy czym cieplejsze dni mają też swoje mniej pozytywne akcenty. Właśnie wtedy do naszych domów dostaje się »

Pomysł na ścianę w przedpokoju

Skoro przedpokój nie jest pokojem, to nieraz nie przykładamy dużej wagi do tego, by go zaaranżować. Zdecydowanie więcej czasu w tym względzie poświęcamy salonowi, sypialni czy kuchni. Tymczasem warto sobie uzmysłowić, że pełni on bardzo istotne funkcje – zarazem użytkowe, jak i reprezentacyjne. Przecież goście, witając u nas, pierwsze wrażenia »

Kwiaty na balkon wschodni

Wybierając kwiaty na balkon, kierujemy się rozmaitymi kryteriami. Zwracamy, oczywiście, uwagę na to, jak rośliny wyglądają, czy długo kwitną i w jakim czasie to robią. Ważną kwestią jest też to, czy hodowanie ich wymaga wiele zachodu. W tym wszystkim nie należy zapominać o jednej bardzo ważnej sprawie. Kwiaty powinny się »

piaskownica na balkonie

Piaskownica na balkonie

Balkon to istotna część składowa lokalu. Jego powierzchnię wykorzystujemy do różnorodnych celów. W słoneczny i cieplejszy dzień, relaksujemy się na nim, nie wychodząc z domu. Przeglądamy wówczas prasę, popijając kawą czy herbatą. Jeśli lubimy być otoczeni zielenią i mamy w sobie żyłkę hodowcy roślin, wtedy tworzymy na balkonie urokliwą namiastkę »

hiacynt w domu

Hiacynt w domu

Jeśli nie mamy przydomowego ogrodu, to nieraz zastanawiamy się, jak by wyglądał, gdybyśmy takim dysponowali. Sadzilibyśmy w nim przeróżne kwiaty i warzywa. Przy czym nie musimy poprzestać na samych marzeniach – bo też niektóre rośliny z powodzeniem możemy hodować w czterech ścianach czy też na balkonie. Jedną z nich jest »

Łazienka ze skosem

Poddasza nie służą nam już wyłącznie jako składowiska rzeczy, które być może kiedyś się przydadzą. Aranżujemy bowiem na nich także bardziej funkcjonalne pomieszczenia, włącznie z tymi, z których korzystamy każdego dnia. Skosy, a także drewniane elementy konstrukcji sprawiają, że panuje w nich przytulna atmosfera, dlatego urządzamy w tej przestrzeni sypialnie. »

Ptaki na balkonie

W dzisiejszych czasach, tak bardzo nastawionych na rozwój technologiczny, często nie dostrzegamy wokół siebie piękna. Poszukujemy go w odległych krainach, oglądamy na przykład programy przyrodnicze opowiadające o faunie i florze egzotycznych krajów – tymczasem za oknem również mamy co podziwiać, musimy tylko nauczyć się obserwować przyrodę i – jeżeli mamy »

Jak wyczyścić balkon po zimie?

Zima wprawdzie jeszcze trzyma nas w okowach chłodu, niemniej powoli myślimy już o wiośnie, co też pomaga nam skrócić czas oczekiwań na nią. Oczywiście mamy na myśli nie tylko powroty ptaków oraz ich śpiewy, ale również o pewnych domowych obowiązkach. Jednym z nich jest wyczyszczenie balkonu po zimie. Jak się »

sypialnia w stylu skandynawskim

Sypialnia w stylu skandynawskim

Skandynawia nie od dziś inspiruje mieszkańców innych obszarów w rozmaitych dziedzinach życia. Nas interesuje aranżowanie wnętrz. Oczywiście i w tej materii północy region podsuwa nam pewne pomysły. Rozważmy więc, jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim (a być może także inne pomieszczenia).  Sypialnia w stylu skandynawskim: inspiracje Zacznijmy od tego, jakie »

Sylwester w domu z dziećmi

Jeszcze nie zaczęły się święta Bożego Narodzenia, a już planujemy, jak spędzimy zabawę sylwestrową. Nieraz z dużym wyprzedzeniem rezerwujemy miejsce na sali, by 31 grudnia udać się na bal. Przy czym różnego rodzaju bale popularne były w minionych dekadach, szczególnie w latach dziewięćdziesiątych, dziś zaś coraz chętniej spędzamy ten czas »

Powojniki na balkonie zimą

Zima może mieć wiele uroku, choć trzeba przyznać, że przez krótsze, ciemniejsze i zimniejsze miesiące brakuje nam wiele rzeczy i zjawisk przyrody, które towarzyszą nam wiosną i latem. Chodzi tu między innymi o roślinność, która rozkwita, ciesząc nas zapachami i kolorem. Na czas zimy kwiaty w utajeniu czekają, aby ponownie, »