sposoby na nudę w domu

Sposoby na nudę w domu

Czasem przyjemnie spędzić dzień czy dwa w domu. Wynika to z różnych powodów, jak choćby rekonwalescencja, brzydka pogoda, nastrój czy na przykład pandemia. Jednak w końcu pojawia się coś, co może być prawdziwą zmorą. Chodzi o nudę, kiedy nie wiemy, co ze sobą począć, a czas się niemiłosiernie dłuży. Wprawdzie »

Szop pracz w domu

Psy czy koty znajdują się w naszych domach od bardzo wielu lat. Zwierzęta te zostały udomowione przed wiekami – czy wręcz tysiącleciami. Nieco inaczej rzecz się przedstawia z innymi stworzeniami. Tym niemniej ostatnio ludzie otwierają się na zwierzęta dzikie. Kto by nie chciał mieć w ogrodzie sarenki? Lub też szopa »

jak odstraszyć pchły w domu?

Co odstrasza pchły w domu?

Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, ale mieszka w naszych domach wiele maleńkich stworzeń. Zdarzają się i pożyteczne – jak choćby zaleszczotki – ale przeważnie są uciążliwe. Do takich zaliczają się pchły. Nieraz trudno je dostrzec gołym okiem, szczególnie, kiedy się schowają. Ale dają o sobie znać poprzez ugryzienia, »

dom w stylu country

Dom w stylu country

Country najbardziej chyba kojarzy nam się z muzyką, której przeważnie grają i słuchają kowboje. Lecz to angielskie słowo utożsamiane jest również ze wsią czy krajem ojczystym. Dlatego też styl country należałoby przetłumaczyć właśnie jako swojski, wiejski czy też – jak niektórzy chcą – rustykalny. Czym się on charakteryzuje? Spróbujmy to »

co zrobić żeby w mieszkaniu było przytulnie

Co zrobić, żeby mieszkanie było przytulne

“Nie ma to jak w domu” – zwykło się mówić. Rzeczywiście nigdzie nie powinniśmy się czuć jak właśnie w swoim gniazdku. Przy czym najpierw musimy je zaaranżować tak, aby było przytulne. Nie jest to szczególnie wielkie wyzwanie. Nieraz wystarczy wprowadzić kilka raczej drobnych zmian, a mieszkanie na tym zdecydowanie zyska. »

co robić w domu

Co robić w domu?

Zapewne każdy z nas mierzył się z tym dość poważnym wyzwaniem. O co chodzi? Mowa o tym, co robić podczas nieco dłuższego niż zwykle pobytu w domu. Okazuje się, że ten czas możemy wykorzystać z korzyścią dla siebie oraz bliskich. Prezentujemy więc kilka sposobów na to, jak zorganizować sobie ten »

czarne robaki w domu

Czarne robaki w domu

Choć zwykle jesteśmy gościnni, to jednak przychodzą do nas i tacy goście, których wolelibyśmy u siebie nie widzieć. Mowa na przykład o rozmaitych czarnych robakach, które potrafią wyrządzić w gospodarstwie domowym całkiem pokaźne szkody. Jak się im przeciwstawić? Najpierw należałoby je zidentyfikować, aby wiedzieć z jakim dokładnie owadem ma się »

lamperie w przedpokoju

Lamperie w przedpokoju

Nieraz nie poświęcamy zbyt wiele uwagi urządzeniu przedpokoju. Zdecydowanie więcej przeznaczamy na pokój gościnny czy sypialnię. Tymczasem również hol może zaprezentować się gustownie. Goście, którzy nas odwiedzają, powinni to docenić. Istnieje wiele sposobów na to, by nadać korytarzowi atrakcyjnego designu – jednym z nich jest umieszczenie w nim lamperii. Lamperie »

filodendron – pielęgnacja

Filodendron – pielęgnacja

O tym, że warto uprawiać w domu rośliny pisaliśmy już niejeden raz. Niektórym z nich poświęciliśmy osobne artykuły, na przykład romantycznemu wrzosowi. Tym razem zastanowimy się, jak pielęgnować filodendron. O filodendronie Filodendron, na co wskazuje nam jego nazwa – “filos” (przyjaciel) + “dendros” (drzew) – lubi przebywać w bliskości drzew, »

szare ściany w pokoju

Szare ściany w pokoju

Szary to bardzo wszechstronny kolor. Występuje w odcieniach o niezliczonym bogactwie. Ostatnio dostrzegamy trend wykorzystujący tę barwę przy aranżowaniu wnętrz. Często więc decydujemy się na utrzymywanie ścian w odcieniach szarości. Zależnie od pożądanego efektu, przydamy pokojowi chłodu lub ciepła.  Wszechstronna szarość Przyjęło się, że poprzez określenie szarość odnosimy się do »

lustra w przedpokoju

Lustra w przedpokoju

Nie możemy się obyć bez luster w domu. Stawiamy je w różnych miejscach, przy czym nie zawsze odpowiednich. Niewątpliwie nie może ich zabraknąć w łazience. Ale i przedpokój wydaje się całkiem dobrym dla nich miejscem. Zastanówmy się tylko, jakimi zasadami powinniśmy się kierować, umieszczając zwierciadło na korytarzu. Funkcje luster w »

jak urządzi√ mały salon

Jak urządzić mały salon

Mały salon, jak to się mówi, to nieraz duży problem. Często mamy kłopot jak zaaranżować małą przestrzeń, aby pomieszczenie było funkcjonalne. Dla wielu z nas to spore wyzwanie. Niemniej z niewielkich rozmiarów pokoju gościnnego można uczynić zaletę. Aby tego dokonać, warto przeprowadzić kilka zmian… Pomysły na mały salon Salon jest »

paproć w domu

Paprocie w domu

Nie każdy może sobie pozwolić na uprawę roślin w przydomowym ogródku. Ale nie stoi nic na przeszkodzie, aby nieco zieleni pojawiło się w naszych domach. Okazy flory są mile widziane w obrębie czterech ścian. Zieleń uspokaja, to po pierwsze. Po drugie dostarczają nam tlenu, który jest nam niezbędny do życia. »

piorun kulisty w domu

Piorun kulisty w domu

Wielu z nas słyszało o piorunie kulistym. Bywało, że jego pojawienie się relacjonował nam ktoś ze znajomych czy przyjaciół. Innym razem na wzmianki o nim natrafialiśmy w prasie popularnonaukowej lub bulwarowej. Szczególnie wiele emocji budzą rewelacje dotyczące wystąpienia tego zjawiska w domowym zaciszu. W przekazach tych nie brakuje dozy sensacji. »

Święta w domu

Jeżeli spędzamy święta we własnym domu, dokładamy starań, aby stworzyć w nim adekwatny klimat. Dla wielu to też świetna okazja, aby nieco poeksperymentować czy też puścić wodze fantazji. Czasem jednak brakuje pomysłów lub chcielibyśmy wprowadzić do wystroju coś nowego – i właśnie dlatego przygotowaliśmy artykuł z drobnymi sugestiami czy inspiracjami. »

Nietoperz w mieszkaniu

Zdarza się, że w naszym mieszkaniu pojawia się niespodziewany gość. Czasem jest to dawno niewidziany przyjaciel, który akurat spacerował sobie po okolicy. Innym razem może to być stworzenie reprezentujące inny gatunek. Zazwyczaj ma skrzydła, którymi się tutaj dostał. O rozmaitych owadach już pisaliśmy, ptakom poświęcimy zapewne niedługo artykuł, ale tym »

szczeniak sam w domu

Szczeniak sam w domu

Pies, zwłaszcza szczenię, to towarzyskie stworzenie. Nie lubi przebywać samo. Niemniej istnieją takie sytuacje, kiedy nawet najbardziej troskliwy opiekun będzie zmuszony do tego, aby wyjść z domu i pozostawić w nim pieska. Ma to miejsce choćby wtedy, kiedy wybieramy się do pracy. Zastanówmy się więc, co możemy zrobić, aby czas »

wrzos w domu

Wrzos w domu

Kwiaty trzymane w domu sprawiają, że mamy poczucie bliższego obcowania z przyrodą. Gdy są zdrowe, mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie, gdyż dostarczają nam niezbędnego do życia tlenu. Poza tym już sam ich widok działa na nas kojąco. Jednym z urodziwszych roślin jest wrzos. Ta krzewinka o kwieciu ubarwionym na »

Zabawy dla dzieci w domu

Drzewa tracą liście, które spadając na ziemię tworzą kolorowe kobierce. Jesień ma wiele uroku, ale nie da się ukryć, że na dworze robi się też zimniej, a dnia regularnie ubywa. Zmieniamy więc nieco  przyzwyczajenia, skracając spacery i spędzając więcej czasu w domu. Dotyczy to również naszych pociech, które zwłaszcza w »

Wilgotność powietrza w domu

Nigdzie nie powinniśmy czuć się tak komfortowo jak we własnym domu. Aby tak było musimy wziąć w rachubę wiele czynników. Oczywiście istotne są funkcjonalny układ pomieszczeń oraz atrakcyjna aranżacja wnętrz. Lecz nie należy też zapominać o tym, aby w naszych czterech ścianach panowała odpowiednia wilgotność. Optymalna wilgotność powietrza w domu »

Uciążliwy sąsiad

Nie od dziś mówi się, że nie ma to jak dobre sąsiedztwo. W otoczeniu serdecznych ludzi niewątpliwie przyjemniej się żyje. A kiedy skończy nam się cukier czy jakaś niezbędna do danej potrawy przyprawa – wiemy do kogo się zgłosić. Dobrosąsiedzkie stosunki są na wagę złota – doceniają to szczególnie ci, »

Mieszkanie dla singla

Termin “singiel” jeszcze nie tak dawno temu kojarzyliśmy raczej z muzyką i płytą zawierającą jeden lub kilka utworów promujących nadchodzący album. Pasjonaci sportu, zwłaszcza tenisa, utożsamiali zwrot z grą pojedynczą. Obecnie słowo popularnie używane jest w odniesieniu do osób, które żyją w pojedynkę. I właśnie do nich kierujemy poniższy tekst, »

Jak oduczyć psa sikania w domu?

Szczenię, podobnie jak ludzkie dziecko, wymaga naszej opieki i troski. Dopiero się uczy, jak powinno postępować, dlatego powinniśmy mu również okazać cierpliwość. Wśród licznych potrzeb pieska jedną z kluczowych jest załatwianie potrzeb fizjologicznych. Wymaga czasu oraz treningu czystości, aby opróżniać pęcherz poza domem. Głównie od nas, ich opiekunów, zależy, jak »

kwiaty jesienne

Kwiaty jesienne

Jak co roku cykl wegetacyjny powoli się zamykać. Pierwszym znakiem są spadające liście oraz więdnące kwiaty. Dotyczy to również okazów, które trzymamy na balkonie. Jedynie pelargonie nas nie zawodzą i trzymają się mocno mimo zmierzchu lata. Niemniej i tak warto uzupełnić zestaw kwiatowy o inne okazy. Kwiaty jesienne na balkon »

jesienny balkon

Jesienna aranżacja balkonu

Liście już coraz śmielej stroją się w inne barwy, porzucając zielone przyodzienie. Nieco czasu zapewne będzie jeszcze musiało upłynąć, zanim ścieżki tak chętnie przez nas odwiedzanych parków zaczną się mienić tysiącem odcieni złota, czerwieni oraz brązu. Tym niemniej nadszedł już czas, aby przymierzyć się do jesiennej aranżacji balkonu. Oto kilka »

firanki do kuchni

Firanki do kuchni

Aranżując kuchnię na pierwszym miejscu stawiamy zwykle wymóg funkcjonalności. W kolejnym zważamy na kwestie estetyczne. Idealnym rozwiązaniem jest postawienie na schludną prostotę. Dotyczy to na przykład wyboru elementu, którym udekorujemy okno. Zastanówmy się więc, jaką firankę wybrać do kuchni. Klucz do przejrzystej kuchni Dążymy do tego, aby zaaranżować pomieszczenia naszego »

Dom w kształcie piramidy

Dom w kształcie piramidy

Piramidy egipskie do dziś skrywają wiele tajemnic. Niedawno Japończycy posługując się nowoczesnymi technologiami usiłowali odtworzyć te budowle w miniaturowej formie. Ale starania te zakończyły się fiaskiem. Również symboliczne znaczenie piramid nie zostało do końca objaśnione. Teorie, co ciekawe, wciąż się mnożą. Kształt budowli jest na tyle interesujący, że znajduje się »

Rower w mieszkaniu

Rower to wspaniały środek transportu. Ma wiele zalet, którymi nie odznaczają się takie pojazdy jak samochód czy autobus. Przede wszystkim jest nie tylko ekonomicznym, ale także ekologicznym rozwiązaniem. Śmiało można podróżować bicyklem po mieście czy poza nim, by odwiedzać okoliczne wsie, pola oraz lasy. O ile z samą jazdą nie »

Jakie mieszkanie nowe czy używane

Jakie mieszkanie: nowe czy używane?

Od lat czy to na forach internetowych czy w audycjach radiowych toczą się dyskusje na temat tego, jakie mieszkanie wybrać – nowe czy używane. Oczywiście tego sporu nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć. Zarówno pierwsze rozwiązanie jak i drugie ma swoje wady i zalety. Przedstawmy je kolejno, aby każdy mógł przyjąć »

Balkon zabudowany

Spacerując przez osiedle można nieraz natrafić wzrokiem na nietypowe balkony. Różnią się tym od innych, że są zabudowane. Pojawia się ich coraz więcej. Mieszkańcy decydują się na nie z rozmaitych względów. Zastanówmy się więc, jakie mają zalety. Zgoda na balkon zabudowany? Najpierw odpowiedzmy na pytanie, czy potrzebna jest zgoda, aby »