Aranżacja okien w sypialni

W jakim pokoju powinno być najprzytulniej. Niewątpliwie w sypialni. To przecież w nim codziennie się kładziemy spać, aby wstać na drugi dzień. A dobrze zacząć dzień w miejscu, w którym czujemy się komfortowo i które pozytywnie nas nastraja. Dlatego tak istotne jest, by odpowiednio je urządzić. Podczas organizowania tej przestrzeni »

Zasłony w pokoju dziecięcym

Aranżując pokój dziecięcy, zwracamy uwagę na wiele aspektów. Dokładamy starań, aby pociecha czuła się w nim dobrze. Zatem musi w nim być komfortowo. Aby tak było, należy znaleźć odpowiednie elementy, które przesłonią okna. Wśród propozycji dużą popularnością cieszą się zasłony. Powiedzmy więc sobie nieco o tym, jakie spełniają funkcje w »

Ćma w domu

Nieraz nasze domy odwiedzają piękne, lecz niepożądane istoty. Takimi też stworzeniami są ćmy. Czarują nas swą urodą, wyglądają bowiem jak duszki odziane w tkane srebrnymi i złotymi nićmi szaty. Niestety ich odwiedziny mogą być szkodliwe. Jakie ćmy są szkodliwe? Ćmy w fazie doskonałej, czyli jako dorosłe uskrzydlone owady, nic nam »

Jesienny ogród

Jesienią, jak wiadomo, liście żółkną, czerwienią, brązowieją, a w późniejszym okresie spadają. Iglaki w większości pozostają zielone, przez co ożywiają ogrodową scenerię. Ale w przydomowym ogrodzie jest wiele pracy do wykonania. A gdy zaczniemy ją jeszcze wcześniej, we wrześniu czy październiku będziemy się cieszyli towarzystwem ładnych oraz pod wieloma względami »

Granatowa ściana w sypialni

Aranżując mieszkanie, dużą wagę kładziemy do wystroju sypialni. Ma przecież stanowić naszą twierdzę, w której będziemy mogli odpocząć i zregenerować siły przed kolejnym dniem. Dlatego tak istotne jest, żebyśmy się czuli w niej odprężeni. Dokładamy więc starań, by ją właściwie zaaranżować. Jednym z ważniejszych elementów wystroju jest kolor ścian. Jaki »

Dokarmianie ptaków na balkonie

Zimy nie są takie mroźne jak przed laty. Niemniej wciąż bywa chłodno, dlatego ubieramy się w cieplejszą odzież. Zwierzętom również jest zimniej. Niemniej muszą szukać innych sposobów na utrzymanie ciepła niezbędnego, by przeżyć. Niektóre stworzenia zapadają w sen zimowy, wiele owadów zimuje w odpornej na trudne warunki postaci larwalnej. Część »

dziecko w ogrodzie

Dziecko w ogrodzie

Lato to czas wakacyjnych wyjazdów. Dzieci mają wolne od szkoły, natomiast rodzice biorą urlop. Jednak nie wszystkie letnie dni spędzimy nad morzem, jeziorem czy w górach. Sporo czasu pozostajemy w domu. Jeżeli mamy przydomowy ogród bądź działkę na obrzeżach miasta, wtedy możemy wraz z dziećmi w pobliżu domu zażyć świeżego »

Do czego służy szuflada pod piekarnikiem

Aranżacja kuchni to nieraz prawdziwe wyzwanie, szczególnie wtedy, kiedy mieści się raczej na niewielkiej powierzchni. Wówczas dążymy do tego, by zagospodarować ją w taki sposób, żeby maksymalnie wykorzystać każdy zakątek. Przydaje się nam choćby szuflada umieszczona pod piekarnikiem. Przechowujemy w niej garnki, patelnie oraz inne kuchenne utensylia. Jesteśmy wdzięczni projektantom »

jeż w ogrodzie

Jeż w ogrodzie

Nie jesteśmy jedynymi użytkownikami naszych ogrodów. I nie chodzi tu tylko o gości, których zapraszamy na filiżankę herbaty, ale stworzenia innego rodzaju. To przecież doskonałe miejsce dla wielu zwierząt. Przede wszystkim są to owady, a także ptaki, które zakładają w krzewach bądź koronach drzew gniazda. Zdarza się i tak, że »

mieszkanie w stylu afrykańskim

Mieszkanie w stylu afrykańskim

Afryka to piękny kontynent. Z czym nam się kojarzy? Z niezwykłymi krajobrazami oraz niespotykaną nigdzie indziej fauną i florą. Wielu z nas chciałoby kiedyś tam się wybrać, choć raz, by zobaczyć na własne oczy słonia w naturalnym środowisku. Jest to jednak kosztowna i wymagająca wielu poświęceń wyprawa… Nie każdy może »

Joga w domu

Joga w domu

Słyszy się nieraz, że joga jest dla każdego. Cóż, dużo w tym prawdy, przynajmniej jeśli chodzi o łagodniejszą odmianę, która przybiera formę gimnastyki połączonej z praktykami medytacyjnymi. Można też dodać, że taka formę aktywności można uprawiać w różnych miejscach. Na przykład w domu. Oto, jak to zrobić! Jak ćwiczyć jogę »

działalność gospodarcza w domu

Działalność gospodarcza w domu

W dobie rozwoju technologicznego i cywilizacyjnego coraz więcej ludzi decyduje się na pracę w domu. Wynika to przede wszystkim wygody, a także większej niezależności. Dotyczy to oczywiście tych, którzy głównie pracują przy komputerach. Zdarza się i tak, że niektórzy zakładają w domu działalność gospodarczą w domu. W związku z tym »

odgłosy kuny na strychu

Odgłosy kuny na strychu

Spokój domu zakłócają nieraz odgłosy dochodzące ze strychu. Słychać wówczas, że coś się szybko porusza, czasem przewraca przedmioty. Czyżby to były duchy, a w naszym przytulnym domostwie zaczynało straszyć? Niewykluczone, choć skłanialibyśmy się ku innej, nieco bardziej racjonalnej możliwości. Nieproszony gość Najpierw słyszysz niepokojące dźwięki. Zastanawiasz się, co jest ich »

pralka w kuchni

Pralka kuchni

Gdzie zwykle w naszym domu mieści się pralka? Przeważnie w łazience. Trudno, abyśmy ją wstawili do salonu, chyba nie stanowiłaby jego ozdoby. Zdarzają się za to, że znajdujemy pracujące pełną parą pralki w kuchniach, czy to dobre rozwiązanie? Nasuwają się pewne, zrozumiałej natury wątpliwości. Gdzie są pralki w kuchni? W »

jak sadzić zioła na balkonie?

Jak sadzić zioła na balkonie?

Uwielbiasz zioła, bo dodają aromatu potrawom. Poza tym ładnie wyglądają, gdy prężnie rosną oraz pięknie pachną. Nieraz natrafisz w sklepie na świeże przyprawy, jakich pożądasz, jednak często ich brakuje. Czy można temu jakoś zaradzić? Oczywiście, wystarczy założyć ogródek na… balkonie. Balkon tonący w ziołach Wielu z nas chciałoby mieć swój »

sposoby na nudę w domu

Sposoby na nudę w domu

Czasem przyjemnie spędzić dzień czy dwa w domu. Wynika to z różnych powodów, jak choćby rekonwalescencja, brzydka pogoda, nastrój czy na przykład pandemia. Jednak w końcu pojawia się coś, co może być prawdziwą zmorą. Chodzi o nudę, kiedy nie wiemy, co ze sobą począć, a czas się niemiłosiernie dłuży. Wprawdzie »

Szop pracz w domu

Psy czy koty znajdują się w naszych domach od bardzo wielu lat. Zwierzęta te zostały udomowione przed wiekami – czy wręcz tysiącleciami. Nieco inaczej rzecz się przedstawia z innymi stworzeniami. Tym niemniej ostatnio ludzie otwierają się na zwierzęta dzikie. Kto by nie chciał mieć w ogrodzie sarenki? Lub też szopa »

jak odstraszyć pchły w domu?

Co odstrasza pchły w domu?

Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, ale mieszka w naszych domach wiele maleńkich stworzeń. Zdarzają się i pożyteczne – jak choćby zaleszczotki – ale przeważnie są uciążliwe. Do takich zaliczają się pchły. Nieraz trudno je dostrzec gołym okiem, szczególnie, kiedy się schowają. Ale dają o sobie znać poprzez ugryzienia, »

dom w stylu country

Dom w stylu country

Country najbardziej chyba kojarzy nam się z muzyką, której przeważnie grają i słuchają kowboje. Lecz to angielskie słowo utożsamiane jest również ze wsią czy krajem ojczystym. Dlatego też styl country należałoby przetłumaczyć właśnie jako swojski, wiejski czy też – jak niektórzy chcą – rustykalny. Czym się on charakteryzuje? Spróbujmy to »

co zrobić żeby w mieszkaniu było przytulnie

Co zrobić, żeby mieszkanie było przytulne

“Nie ma to jak w domu” – zwykło się mówić. Rzeczywiście nigdzie nie powinniśmy się czuć jak właśnie w swoim gniazdku. Przy czym najpierw musimy je zaaranżować tak, aby było przytulne. Nie jest to szczególnie wielkie wyzwanie. Nieraz wystarczy wprowadzić kilka raczej drobnych zmian, a mieszkanie na tym zdecydowanie zyska. »

co robić w domu

Co robić w domu?

Zapewne każdy z nas mierzył się z tym dość poważnym wyzwaniem. O co chodzi? Mowa o tym, co robić podczas nieco dłuższego niż zwykle pobytu w domu. Okazuje się, że ten czas możemy wykorzystać z korzyścią dla siebie oraz bliskich. Prezentujemy więc kilka sposobów na to, jak zorganizować sobie ten »

czarne robaki w domu

Czarne robaki w domu

Choć zwykle jesteśmy gościnni, to jednak przychodzą do nas i tacy goście, których wolelibyśmy u siebie nie widzieć. Mowa na przykład o rozmaitych czarnych robakach, które potrafią wyrządzić w gospodarstwie domowym całkiem pokaźne szkody. Jak się im przeciwstawić? Najpierw należałoby je zidentyfikować, aby wiedzieć z jakim dokładnie owadem ma się »

lamperie w przedpokoju

Lamperie w przedpokoju

Nieraz nie poświęcamy zbyt wiele uwagi urządzeniu przedpokoju. Zdecydowanie więcej przeznaczamy na pokój gościnny czy sypialnię. Tymczasem również hol może zaprezentować się gustownie. Goście, którzy nas odwiedzają, powinni to docenić. Istnieje wiele sposobów na to, by nadać korytarzowi atrakcyjnego designu – jednym z nich jest umieszczenie w nim lamperii. Lamperie »

filodendron – pielęgnacja

Filodendron – pielęgnacja

O tym, że warto uprawiać w domu rośliny pisaliśmy już niejeden raz. Niektórym z nich poświęciliśmy osobne artykuły, na przykład romantycznemu wrzosowi. Tym razem zastanowimy się, jak pielęgnować filodendron. O filodendronie Filodendron, na co wskazuje nam jego nazwa – “filos” (przyjaciel) + “dendros” (drzew) – lubi przebywać w bliskości drzew, »

szare ściany w pokoju

Szare ściany w pokoju

Szary to bardzo wszechstronny kolor. Występuje w odcieniach o niezliczonym bogactwie. Ostatnio dostrzegamy trend wykorzystujący tę barwę przy aranżowaniu wnętrz. Często więc decydujemy się na utrzymywanie ścian w odcieniach szarości. Zależnie od pożądanego efektu, przydamy pokojowi chłodu lub ciepła.  Wszechstronna szarość Przyjęło się, że poprzez określenie szarość odnosimy się do »

lustra w przedpokoju

Lustra w przedpokoju

Nie możemy się obyć bez luster w domu. Stawiamy je w różnych miejscach, przy czym nie zawsze odpowiednich. Niewątpliwie nie może ich zabraknąć w łazience. Ale i przedpokój wydaje się całkiem dobrym dla nich miejscem. Zastanówmy się tylko, jakimi zasadami powinniśmy się kierować, umieszczając zwierciadło na korytarzu. Funkcje luster w »

jak urządzi√ mały salon

Jak urządzić mały salon

Mały salon, jak to się mówi, to nieraz duży problem. Często mamy kłopot jak zaaranżować małą przestrzeń, aby pomieszczenie było funkcjonalne. Dla wielu z nas to spore wyzwanie. Niemniej z niewielkich rozmiarów pokoju gościnnego można uczynić zaletę. Aby tego dokonać, warto przeprowadzić kilka zmian… Pomysły na mały salon Salon jest »

paproć w domu

Paprocie w domu

Nie każdy może sobie pozwolić na uprawę roślin w przydomowym ogródku. Ale nie stoi nic na przeszkodzie, aby nieco zieleni pojawiło się w naszych domach. Okazy flory są mile widziane w obrębie czterech ścian. Zieleń uspokaja, to po pierwsze. Po drugie dostarczają nam tlenu, który jest nam niezbędny do życia. »

piorun kulisty w domu

Piorun kulisty w domu

Wielu z nas słyszało o piorunie kulistym. Bywało, że jego pojawienie się relacjonował nam ktoś ze znajomych czy przyjaciół. Innym razem na wzmianki o nim natrafialiśmy w prasie popularnonaukowej lub bulwarowej. Szczególnie wiele emocji budzą rewelacje dotyczące wystąpienia tego zjawiska w domowym zaciszu. W przekazach tych nie brakuje dozy sensacji. »

Święta w domu

Jeżeli spędzamy święta we własnym domu, dokładamy starań, aby stworzyć w nim adekwatny klimat. Dla wielu to też świetna okazja, aby nieco poeksperymentować czy też puścić wodze fantazji. Czasem jednak brakuje pomysłów lub chcielibyśmy wprowadzić do wystroju coś nowego – i właśnie dlatego przygotowaliśmy artykuł z drobnymi sugestiami czy inspiracjami. »