Dom w stylu country

Country najbardziej chyba kojarzy nam się z muzyką, której przeważnie grają i słuchają kowboje. Lecz to angielskie słowo utożsamiane jest również ze wsią czy krajem ojczystym. Dlatego też styl country należałoby przetłumaczyć właśnie jako swojski, wiejski czy też – jak niektórzy chcą – rustykalny. Czym się on charakteryzuje? Spróbujmy to nieco przybliżyć.

Ucieczka na wieś

Niewykluczone, że chodzi tutaj o tęsknotę jaką mniej czy bardziej świadomie żywią mieszkańcy miast, zwłaszcza tych wyjątkowo prężnych ośrodków. Pracują w biurowcach bądź wielkich fabrykach, idąc ulicą wdychają spaliny, natomiast słońce rzadko gości, gdyż zasłaniają je wieżowce. Człowiek zatem może mieć poczucie utraty. Czego? Prawdopodobnie tego, czego nie miał. Myśli więc z sentymentem od dawniejszych czasach, kiedy wszystko wydawało się prostsze. Poza tym bardzo istotny był również kontakt z przyrodą, który nie ograniczał się do krótkiej wizyty w śródmiejskim parku czy wyprawą samochodem za miasto, ale był czymś codziennym i dlatego właśnie tak naturalnym.

Są oczywiście pewne sposoby, które mogą nam choć połowicznie zrekompensować poczucie wyobcowania. Jedną z ciekawszych możliwości daje nam aranżacja domu czy mieszkania w stylu country. Wielu z nas poczuje się wreszcie w swym domu jak u siebie.

Nie trzeba oczywiście mieć stodoły czy spichlerza ani nawet mieszkać w wiejskiej scenerii. Często wystarczy zaledwie wprowadzić do wystroju wnętrz kilka zmian.

Naturalne surowce

Głównie chodzi tu o to, by raczej rezygnować ze lśniących blatów i nowoczesnej aranżacji, a zamiast tego postawić na swojskość. Jak to zrobić? W cenie są meble oraz inne elementy znajdujące się w domu były stworzone z naturalnych surowców, szczególnie drewna (również rattan czy wiklina) oraz kamienia – ale również innych. Nadadzą one pomieszczeniom ciepła i nie będziemy się w nich czuli wyobcowani.

Poza tym w taki wystrój wpisuje się również idea tzw. mebli z odzysku. Chodzi tu o to, by przywrócić im drugie życie. Może nie są doskonałe, ale właśnie dzięki temu powinny nam być bliższe jako bardziej oswojone. Nie powinno również zabraknąć sympatycznych bibelotów, z niektórych możemy stworzyć nawet kolekcje, które będą podziwiane przez naszych gości!