Jak urządzić małą łazienkę

jak urządzić małą łazienkę

Chcemy w naszej łazience pomieścić wszystko, co niezbędne. Kiedy jest duża i przestronna, nie powinniśmy mieć z tym wielkich problemów. Inaczej to wygląda, kiedy brakuje w niej miejsca. Stajemy przed dylematem, co zostawić, a z czego zrezygnować…

Zgłębiliśmy nieco temat i mamy kilka porad, które mogą okazać się przydatne podczas

aranżowania łazienki. Szczególnie tej niewielkiej. Bo z taką jest zwykle największy kłopot.

Mała, ale praktyczna i ładna łazienka

Kiedy zajmujemy się wystrojem jakiegokolwiek pomieszczenia, chcemy, by było funkcjonalne i estetyczne. Nie zawsze nam to się udaje. Bywa, że rezygnujemy z jednego kosztem drugiego. Zwykle pierwszeństwo ma praktyczność. I to jest słuszne założenie. Ale przy odrobinie inwencji i po kilku – nawet kosmetycznych – zmianach udaje nam się zrealizować obydwa założenia.

Zastanówmy się, co moglibyśmy zrobić, żeby przyjemniej nam się przebywało w naszej łazience.

Tylko potrzebne rzeczy

Zacznijmy od niemal oczywistej sprawy. I zadajmy sobie pytanie – czy wszystkie przedmioty w łazience są nam niezbędne? Sprawdźmy, może niektóre kosmetyki są już przeterminowane. Jeżeli tak – pozbądźmy się ich. Pamiętajmy o recyklingu, aby zrobić to zgodnie z regułami ekologii.

Rozejrzyjmy się raz jeszcze – może niektóre rzeczy moglibyśmy przenieść do innego pomieszczenia (niezbyt często z nich tu korzystamy)? W małych łazienkach trochę wolnej przestrzeni na pewno nie zaszkodzi!

Kurtyna zamiast szklanych drzwi

Z pewnością nie mamy miejsce na wannę, a korzystamy z kabiny prysznicowej. Jeśli wymienimy otwierane drzwiczki na rozsuwaną kurtynę to nie tylko zyskamy na miejscu, ale pomieszczenie stanie się bardziej funkcjonalne.

Toaleta i papier toaletowy

Dobrze, a co z toaletą? Wiadomo, nie zrezygnujemy z niej. Ale i tutaj możemy poczynić pewne poprawki. Papier nie musi stać na osobnym stojaku – połóżmy go na toalecie.

Dodatkowo możemy zawiesić nad nią małą zgrabną szafeczkę. Co w niej będzie? Kosmetyki, ręczniki… To już w pełni zależy od nas!

Przydatne magnesy

Zapewne niewielu z nas wykorzystuje magnesy w łazience. Tymczasem mogą być bardzo pomocne! Przypniemy do nich metalowe akcesoria do pielęgnacji dłoni czy brwi, takich jak: pilnik, nożyczki, cążki do paznokci, pęsetę oraz inne.

Lustro

Lubimy się przeglądać w lustrze swojemu odbiciu. Możemy z nim zrobić kilka jeszcze rzeczy. Jeśli wymienimy mniejsze na większe, odbity obraz utworzy złudzenie, że łazienka jest większa. Dzięki temu wreszcie odetchniemy pełną piersią.

Dla względów estetycznych możemy też wtłoczyć lustro w ramkę. I pomalujmy ją na ulubioną barwę, choćby na niebiesko. Tutaj przyda się artystyczny zmysł!