Idealna armatura do Twojej łazienki

mieszkanie - armatura łazienkowa

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu czy mieszkaniu. Średnio kilka razy dziennie myjemy w niej swoje ręce, a długie, kojące i aromatyczne kąpiele również nie należą do rzadkości (zwłaszcza w coraz to chłodniejsze, jesienne dni). Dlatego też warto zadbać o dobrze dobraną armaturę łazienkową, gdyż przekłada się to bezpośrednio na nasz komfort użytkowania pomieszczenia. W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam, co to znaczy “idealna bateria” oraz jak ją dobrze wybrać spośród szeroko dostępnego asortymentu sklepowego. Pamiętajmy także, że baterie łazienkowe i umywalki to obowiązkowy zestaw do każdej łazienki, przy czym baterie muszą być przede wszystkim funkcjonalne, a umywalki wygodne i efektowne. Dobierając armaturę weźmy także pod uwagę wielkość naszej łazienki oraz styl, w jakim jest urządzona.

Jak wybrać tę “idealną”?

Na początek najważniejsze: wylewka baterii musi mieć odpowiednią długość – to jest podstawowa zasada, jaką powinniśmy się kierować dokonując zakupu baterii (czy to wannowej, czy też umywalkowej). Jeśli zdecydujemy się na zakup pięknej aranżacyjnie baterii, ale jednak krótkiej, to z pewnością będzie nam nieustannie towarzyszył problem swobodnego wsunięcia rąk pod strumień wody.

Dobrym rozwiązaniem jest także inwestycja w baterię, która wypuszcza wodę pod kątem, a nie w linii prostej. Dzięki temu zwiększamy zasięg naszego kranu oraz komfort samego użytkowania.

Drugi wyznacznik? Wybierz sposób montażu baterii odpowiedni do posiadanej instalacji wodnej. Tutaj do wyboru mamy dwie możliwości – montaż ścienny lub stojący (montowany na blacie, obrzeżu umywalki lub w podłodze). Warto jednak zaznaczyć, że baterie stojące są znacznie droższe od innych wariantów, przez co nie są póki co tak bardzo popularne jak baterie ścienne.

Kolejnym krokiem jest decyzja, czy bateria ma być tradycyjna, z dwoma kurkami, czy też jednouchwytowa z mieszaczem wody. My zdecydowanie polecamy ten drugi rodzaj. Dlaczego? przede wszystkim za pomocą jednej dźwigni regulujemy temperaturę i strumień wody, co jest niezwykle wygodne w użyciu. Ponad to, zastosowanie wbudowanego mieszacza pozwala nam zmniejszyć zużycie wody nawet o 30%, a co za tym idzie, nasze rachunki za zużycie wody także maleją.

Zainwestujmy także w trwałość nabywanej armatury. Zazwyczaj jej główne elementy wykonane są z tego samego tworzywa, jakim jest mosiądz. Różnica tkwi natomiast w jakości stopu. Im wybrany model jest cięższy, tym jego jakość również jest wyższa – zapewne grubość jego ścianek jest większa, a co za tym idzie, mniej podatna na zniszczenia.

Wybierajmy również ceramiczne głowice odpowiedzialne za regulację przepływu wody, gdyż stanowią one większą gwarancję bezawaryjności.

Na koniec kwestia najbardziej przyjemna (zwłaszcza dla Pań), czyli wybór ostatecznego stylu, w jakim chcielibyśmy urządzić naszą łazienkę. Tutaj niestety nie mamy sprawdzonych porad, z niezwykle prostej przyczyny – ile osób, tyle upodobań!

Pamiętajmy jednak, że oprócz funkcjonalności, tak samo istotny jest wizualny komfort korzystania z naszych pomieszczeń. Jeśli wzór czy forma zakupionego wyposażenia nie będzie dla nas wystarczająco zachęcająca i przyjemna, to na pewno nie będziemy mieli ochoty na wspomniane już długie, błogie i relaksacyjne kąpiele. A żal byłoby z nich przecież zrezygnować… Zwłaszcza teraz, kiedy za oknem jesień w pełni, a zima zbliża się już małymi krokami. Nie sądzicie? :)

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!