Kilka słów o poduszkach

Zanim stała się miękkim elementem sypialni przez wiele tysiącleci była twarda jak… kamień. Dosłownie. Starożytni Egipcjanie i Chińczycy wierzyli, że tylko sen na twardej, porcelanowej lub kamiennej poduszce dodaje ciału energii i witalności. Te czasy na szczęście już za nami. Dzisiaj kilka słów o tym niezbędnym elemencie każdego domu i mieszkania.

Jest dzisiaj nierozerwalną częścią naszego życia. Oprócz tych do spania, mamy też poduszki do siedzenia, poduszki rehabilitacyjne, a nawet poduszki ochronne w samochodach. W jaki sposób można je wykorzystać, żeby urządzić wnętrze?

Magia kolorów

Kolorowe poszewki na poduszki to jeden z najprostszych sposobów na zmianę wystroju całego wnętrza. Wprowadzając motywy roślinne sprawimy, że nasze wnętrze odżyje na nadchodzącą wiosnę. Jednak wystarczy tylko zmiana koloru na czarny, żeby lekką wiosenność zmienić w wyrafinowaną elegancję.

Łóżkowe kompozycje

Nawet takie drobnostki, jak pięknie ułożone poduszki mogą naprawdę wiele zmienić w wyglądzie pomieszczenia. Żeby uzyskać najlepszy efekt, warto użyć poduszek w kilku różnych rozmiarach. Proponujemy przygotować dwie standardowej wielkości poduszki do spania, dwa „jaśki”, dwie kwadratowe poduszki o wymiarach np. 66×66 cm i dwie prostokątne poduszki dekoracyjne (np. 69×51 cm). Jest to standard, który możecie znaleźć w każdym sklepie.

Sposób numer 1

Układamy kwadratowe poduszki obok siebie najbliżej zagłówka łóżka. Następnie kładziemy zwykłe poduszki, tuż przed pierwszymi. Przed poduszkami do spania kładziemy prostokątne, a na samym przodzie dwie dekoracyjne, w małym odstępie od siebie.

Sposób numer 2

Odmienny wygląd wymaga tylko kosmetycznych zmian. Zamiast kłaść na przodzie dwie poduszki dekoracyjne, użyjmy tylko jednej. Prawda, że inaczej?

Sposób numer 3

Ułóżmy dwie poduszki do spania płasko obok siebie. Następnie bierzemy dwie prostokątne i kładziemy je na poprzednich. Dekoracyjne zagłówki stawiamy przed każdym ze stosów.

Sposób numer 4

Najpierw kwadratowe, tuż przy zagłówku, obok siebie. Potem dwie standardowe poduszki, również obok siebie, płasko, przed pierwszymi. Teraz pozostaje już tylko położyć dwie prostokątne na szczycie każdej ze standardowych poduszek.

Poduszki to bardzo wdzięczny temat. Można o nich rozprawiać godzinami, można spędzić całe lata na poszukiwaniach najładniejszej, najwygodniejszej, najoryginalniejszej dla siebie. Nam pozostaje życzyć Wam pięknie urządzonych, pełnych poduszek, wnętrz.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!