Wiosenny wystrój wnętrz

wiosna Investdom nieruchomosci

Jeszcze niedawno przystrajaliśmy nasze domy i mieszkania świątecznymi ozdobami. Jeszcze niedawno siedzieliśmy przy uroczystym, wigilijnym stole razem z najbliższymi. Tymczasem wiosna. Jeszcze nieśmiała, jeszcze nie w pełni, ale już zauważalna. Pora przystroić wnętrza kwiatami i wypełnić je zielenią. Warto rozważyć także inne dekoracje. Kilka słów o nich w dzisiejszym artykule.

Wielu uważa, że wiosna to najlepszy czas na zmiany. Również wystroju wnętrza. Wiosenne słońce jak nic innego zachęca, by wprowadzić kilka optymistycznych dekoracji do miejsca, w których żyjemy. Jak się do tego zabrać? Na początek warto zapoznać się z naszym wcześniejszym artykułem pt. „Urządzamy domy i mieszkania w 2017 roku!”, żeby wiedzieć, co jest „na czasie”. A potem sięgnąć do klasyki.

Chodź, pomaluj mój świat

Zawsze podkreślamy, że małe zmiany dają duży efekt. I chociaż jedna jaskółka wiosny nie czyni, w przypadku aranżacji wnętrz jeden bukiet kwiatów może zupełnie zmienić klimat pomieszczenia. Nie trzeba od razu robić generalnego remontu, ale warto rozważyć pomalowanie kilku ścian. Świetne wrażenie zrobi na przykład błękit. Nie musi być intensywny, wystarczy lekkie muśnięcie koloru. Podobnie sprawdzi się zieleń lub subtelny róż.

Wiosenne okno na świat

Na czas wiosny warto pokusić się o dekoracje okien. Wystarczy przysłonić okno roletą o kwiecistym wzorze lub zwiewną tkaniną w delikatnym kolorze. Dzięki nim światło, wpadające do pomieszczenia nabierze zupełnie innego charakteru.

Kolorowe poduszki

Wiosenne aranżacje lubią zwiewność i lekkość. Jeśli posiadamy mieszkanie urządzone w skandynawskim stylu, sprawa jest bardzo prosta. Już dwie poduszki w kwieciste wzory nadadzą wnętrzom „tego czegoś”. Sprawa jest trudniejsza, jeśli dysponujemy ciemnymi, biurowymi pomieszczeniami. Wówczas trzeba pomyśleć o takich rzeczach jak poszewki i narzuty. Dzięki nim można łatwo przysłonić elementy niepasujące do jasnego designu.

Dla chcącego nic trudnego

Dekoratorzy wnętrz często mawiają, że wystarczy zmienić trzy elementy wystroju, żeby uzyskać zupełnie inny efekt estetyczny. Spróbujcie sami. Może wianek zawieszony na ścianie, skąpanej w świetle? Może otulony wiosenną tkaniną abażur lampy? A może bardziej wyszukany szklany wazon z bukietem świeżych kwiatów? Często właśnie szczegóły decydują o tym, jak odbieramy pomieszczenie, w którym przebywamy. Życzymy wam pięknych, odkrywczych aranżacji!

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!