Które piętro wybrać w bloku

Każdy z nas lubi mieć swój kąt, do którego uda się raz na czas i zazna chwili spokoju. Wiele osób uważa, że nigdzie nie ma tak dobrego klimatu, jak w domu rodzinnym i u mamy. Jednakże lata mijają i prawie każdy z nas musi w końcu podjąć decyzję o wyprowadzce. Nie wszyscy bowiem mamy okazję dostać dom w spadku po rodzicach i mieć tyle szczęścia.

Nie każdy również by chciał spędzić życie w jednym miejscu, gdyż świat jest na tyle piękny, że warto się przemieszczać. Mieszkanie – które piętro wybrać, to bardzo częsta myśl, która towarzyszy nam podczas przeprowadzki. Oczywiście tutaj pojawia się spora dyskusja, gdyż wszystko zależy od mocno indywidualnych kwestii.

Atuty parteru i pierwszego piętra

Najważniejszymi kryteriami podczas podejmowania decyzji o wyborze mieszkania, wydają się czynniki logistyczne. Wiele osób jest po prostu leniwymi ludźmi i nie lubią oni chodzić po schodach, a jazda windą ich przeraża. Ludzie mają różne fobie i często starają się zminimalizować ich ryzyko. Dlatego też wybór mieszkania na parterze bądź pierwszym piętrze wydaje się być dla tego typu osób najlepszym wyborem. Jeśli przeprowadzamy się do nowego mieszkania i mamy małe dziecko, tutaj również idealne będzie jedno z niższych pięter. Zaraz po wejściu do klatki będziemy się kierować do naszego mieszkania i nie będziemy musieli pokonywać setek schodów.

Zalety mieszkania na wyższych piętrach

Często po pracy nie jesteśmy już bowiem chętni na to, by dawać swojemu organizmowi w kość. Jednym z małych minusów mieszkania na parterze i pierwszy piętrze będą z całą pewnością grupki osób, które spotykają się nocami by poimprezować. Jeśli jesteśmy już w wieku średnim i coraz bardziej doceniamy w życiu spokój, to z całą pewnością będziemy chcieli się wyspać. Parter pod tym kątem nie będzie naszym sprzymierzeńcem i bezpieczniej będziemy czuć się na wyższych piętrach