Home staging – co to jest?

Proces przygotowania nieruchomości do sprzedaży bądź wynajmu jest zazwyczaj bardzo czasochłonny. Jeśli jednak zależy nam dobrej cenie nie powinniśmy pomijać etapu home stagingu, który polega na profesjonalnym przygotowaniu mieszkania pod kątem marketingowym. Dzisiaj kilka słów na ten temat.

Jak zabrać się do home stagingu?

Jeśli chcemy korzystnie sprzedać nieruchomość powinniśmy zacząć od wyczyszczenia jej ze wszelkich śladów naszej obecności. Potencjalny klient wizytujący nasze mieszkanie lub dom, nie powinien mieć wrażenia, że przychodzi do kogoś w gości. Przeciwnie, powinien od pierwszych chwil mieć możliwość wyobrażenia siebie w danym miejscu. W związku z tym powinniśmy do absolutnego minimum zmniejszyć ilość rzeczy osobistych (a najlepiej zupełnie się ich pozbyć) oraz usunąć zbędne rzeczy z każdego pomieszczenia.

Od szczegółu do ogółu

Czasami, żeby odświeżyć mieszkanie wcale nie trzeba wiele: zmiana firanek, przestawienie kilku półek, wymiana elementów dekoracyjnych, czy po prostu sprzątanie. Jeśli mamy mieszkanie lub dom w dobrym stanie już takie działania potrafią sprawić, że nasza przestrzeń nabierze nowej jakości. Bywa jednak, że takie zmiany nie wystarczą i potrzebny jest… remont. Warto jednak mieć na uwadze, że wiele działań tylko wydaje się skomplikowanych. Nie zawsze potrzeba przecież zmieniać wszystkie meble, czasem drobne naprawy i trochę farby potrafią zupełnie zmienić oblicze wysłużonych przedmiotów.

Co zyskuje dzięki home stagingowi?

Szacuje się, że wartość nieruchomości po profesjonalnych działaniach home stagingowych może się zwiększyć nawet o 12%. To tłumaczy dlaczego w Stanach Zjednoczonych niemal każda sprzedawana nieruchomość przechodzi ten proces. Łatwo policzyć, że w przypadku domu wartego setki tysięcy złotych te 12% to naprawdę duże pieniądze, a koszty poświęcone na remont i przygotowania do sprzedaży zwrócą się z nawiązką. To nie wszystko. Oprócz wyższej ceny zdobywamy także czas. Nieruchomości poddane home stagingowi sprzedają się o 40% szybciej niż te, w których nie zadbano o ten aspekt.

Kto może mi pomóc w home stagingu?

Odpowiedź na to pytanie z naszej perspektywy jest jasna: zaufaj profesjonalistom z Investdom. Przygotujemy Twoją nieruchomość do sprzedaży pod kątem dekoratorskim, marketingowym i prezentacyjnym. Sprawimy, że mieszkanie lub dom nie tylko zrobią dobre „pierwsze wrażenie”, ale będą robić dobre kolejne wrażenia.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!