SPA w Twojej łazience

Zobowiązania zawodowe, uciążliwa praca czy liczne obowiązki domowe – wszystko to potęguje stres i napięcie. Relaks i znalezienie chwili tylko dla siebie jest w tych czasach luksusem, na który mogą pozwolić sobie nieliczni. Jednak każdy może stworzyć własne łazienkowe SPA w domu. W tym artykule opisujemy, jak przygotować SPA w domu.

Czym jest łazienkowe SPA w domu?

SPA kojarzone jest z ukojeniem ciała i umysłu. Doznaje się tego dzięki olejkom eterycznym, ciepłym kąpielom i masażom. SPA wykonane we własnym domu może przynieść podobne efekty, jeśli tylko odpowiednio zadbamy o szczegóły. Cele zabiegów SPA uzyskuje się za sprawą dobrych kosmetyków, odpowiedniego nastroju oraz świec. Wszystko to możesz wykonać we własnej łazience!

Wprowadź się w odpowiedni nastrój

Poczucie intymności jest niezwykle istotne w procesie relaksacji. Aby dobrze poczuć się podczas kąpieli relaksacyjnej, zasłoń pozostała część łazienki parawanem lub zasłoną prysznicową. Starania te mają za zadanie ukryć ewentualny bałagan odgrodzić się od reszty łazienki. Dowiedziono, że nieuporządkowane wnętrza domów wpływają na wzrost frustracji i stresów ich mieszkańców.

Pamiętaj o oprawie muzycznej i zapachowej

Żeby stworzyć odpowiedni nastrój w łazience, warto włączyć muzykę relaksacyjną. Ona pomoże ukoić nerwy i wprowadzi nas w odpowiedni nastrój. Obrzeża wanny można dodatkowo otoczyć zapachowymi świecami i świeżymi kwiatami, które podkreślą wyjątkowość chwili i pomogą się zrelaksować.

Zabiegi, które czynią cuda

Przed zanurzeniem się w specjalnie przygotowanej kąpieli, dobrze jest natrzeć ciało przygotowanym wcześniej gruboziarnistym peelingiem. Można go wykonać samemu w domu – wystarczy zmieszać pół szklanki gruboziarnistego cukru lub soli morskiej z 3 łyżkami oliwy z oliwek. Po dokładnym spłukaniu mieszkanki pozostaje przygotować kąpiel, do której można dolać ciepłe mleko z miodem. Mikstura ta nawilży i odżywi skórę.

Zabiegi relaksacyjne wykonywane w domu odnoszą podobny skutek, jak te, wykonane w profesjonalnym studio kosmetycznym czy gabinecie odnowy biologicznej. Warto zatem wygospodarować czas dla siebie i stworzyć własne łazienkowe SPA w domu.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!