Rolety czy żaluzje – co wybrać?

żaluzje czy rolety

Współczesne aranżacje wnętrz wykorzystują rolety i żaluzje do mieszkania zarówno w celach praktycznych, jak i ozdobnych. Mnogość modeli, kolorów oraz fasonów sprawia, że zasłony te coraz chętniej wykorzystywane są w polskich domach. Co wybrać do własnego mieszkania – rolety czy żaluzje?

Żaluzje – przytulnie czy nowocześnie?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów żaluzji. Najbardziej znanymi są:

– żaluzje drewniane

– żaluzje bambusowe

– żaluzje aluminiowe

– żaluzje pionowe.

Żaluzje drewniane znakomicie komponują się z każdym wnętrzem. Dzięki materiałowi, z jakiego zostały wykonane, nadają pomieszczeniom przytulności i ciepła. Można je montować na większości okien. Kolejnym rodzajem wyrobów są żaluzje wykonane z bambusa, bardzo podobne do tych drewnianych, jednak tańsze i mniej eleganckie. W sklepach dostępne są również żaluzje aluminiowe. Charakteryzują się trwałością i nowoczesnością – zdecydowanie nadają się do współczesnych, surowych wnętrz. W ofercie znaleźć również można żaluzje pionowe, które znakomicie wyglądają w przestrzeniach biurowych.

Ozdobne zalety rolet

Wśród rolet dostępnych w sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy wiele rodzajów rolet. Ich zaletą jest możliwość dopasowania kształtu oraz wielkości do okna. Oprócz funkcji praktycznej pełnią one również funkcje dekoracyjne, ze względu na możliwość upięcia czy zastosowania różnych materiałów. Rolety dzielimy na:

– plisowane

– rzymskie

– dzień i noc

Rolety plisowane mogą być zaciągane zarówno od góry, jak i od dołu. Dzięki temu, możliwe jest dokładne przysłonięcie okna w miejscu, przez które przedostaje się najwięcej promieni słonecznych. Ich zaletą jest mnogość kształtów i możliwość montowania na niestandardowych oknach. Rolety rzymskie tworzą ozdobną falę podczas ich podciągania, natomiast rolety dzień i noc pozwalają na zasłonięcie okna i jednoczesne pozostawienie jasnego wnętrza.

Wybierając rolety i żaluzje do mieszkania warto swoją decyzję poprzedzić wizytą w sklepie. Przed zakupem powinno się sprawdzić jakość oferowanych zasłon, które powinny nam posłużyć przez kilka następnych lat.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!