Konserwacja paneli podłogowych

konserwacja paneli podłogowych

Panele podłogowe, ze względu na trwałość, odporność na uszkodzenia oraz atrakcyjną cenę, stanowią coraz częściej stosowane rozwiązanie w mieszkaniach. Wykonane z drewna panele są łatwe w utrzymaniu oraz konserwacji, co stanowi ich dodatkową zaletę. Jak konserwować panele podłogowe w twoim domu, aby móc cieszyć się ich niezmiennymi właściwościami przez lata?

Jak przygotować podłogę do impregnacji?

Decydując się na panele podłogowe w Twoim domu, warto wiedzieć, w jaki sposób na co dzień dbać o podłogę, aby nie uległa zniszczeniu. Konserwowanie paneli podłogowych nie jest trudne, jednak wymaga zaangażowania i systematyczności. Przede wszystkim należy z pomieszczenia wynieść meble i pozostałe elementy wyposażenia, które stoją bezpośrednio na podłodze. Następnie należy wyczyścić jej powierzchnię i usunąć kurz, sierść oraz okruchy. Panele trzeba umyć wodą zmieszaną z płynem do mycia naczyń. Ważne jest, aby ilość roztworu, którym myjemy panele, nie była zbyt duża, ponieważ jego nadmiar może wnikać w połączenia. Panele nasączone wodą puchną i ulegają trwałemu zniszczeniu.

Proces konserwacji wymaga systematyczności

Proces konserwacji paneli podłogowych jest łatwy, przy czym wymaga systematyczności. Do impregnacji używać należy specjalnych preparatów konserwujących, dostępnych w sklepach stacjonarnych lub internetowych. Preparaty te skutecznie chronią podłogę przed zarysowaniami, nadają panelom satynowy połysk oraz wydobywają ich naturalny kolor.

O czym należy pamiętać?

Chcąc cieszyć się przez długi czas pięknymi panelami podłogowymi należy stosować się do kilku ważnych zasad. Przede wszystkim nie należy chodzić po mieszkaniu w butach. Do czyszczenia zaś powinniśmy używać miękkich szmatek i mopów, które nie porysują paneli. Regularne odkurzanie i mycie podłogi niewielką ilością roztworu mydła i wody pozwala utrzymać podłogę w czystości.

Konserwacja paneli podłogowych jest niezbędna do utrzymania stałych właściwości drewna. Wpływa nie tylko na wygląd podłogi, ale i na jej trwałość.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!