Urządzamy domy i mieszkania w 2017 roku!

domy

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się trendom w urządzaniu wnętrz, jakie zapanują w tym roku. Wiele tendencji, takich jak stosowanie na dużą skalę drewna czy betonu, obserwowaliśmy już w ubiegłym roku, jednak dopiero w tym staną się głównym trendem. Zapraszamy do lektury!

Marmurowe domy. Marmurowe ściany

Marmur był niewątpliwie jednym z najchętniej wykorzystywanych materiałów budowlanych w ubiegłym roku. W tym roku nasze domy i mieszkania będą zdobione poprzez ściany z marmurowymi tapetami. Ich chłodna elegancja doskonale podkreśli charakter pomieszczeń o wysokim standardzie.

Jasne, ciepłe wnętrza

Nadal modne będzie projektowanie pomieszczeń jasnych i przytulnych. Ważnymi dodatkami staną się duże poduszki, lampki i świece, a także koce. Podobnie jak w poprzednim roku, będzie królować naturalne drewno, dające wrażenie „ekologicznego” pomieszczenia.

Metalowe akcenty

Drobne metalowe akcenty nabiorą większego znaczenia, a dzięki nim nasze domy i mieszkania staną się bardziej modne. Istotna stanie się miedź, która popularność zawdzięcza ciepłemu charakterowi, nienarzucającemu się tak bardzo jak złoto czy srebro. Lampki, misy i drobne przedmioty z tego metalu z pewnością wzbogacą niejedno pomieszczenie.

Drewno na ścianach

Ponowny triumf ekologicznej architektury. Modne będą zarówno dokładnie oszlifowane deski, jak i stare pnie, wprowadzające bardziej „naturalny” klimat. Skoro jesteśmy już przyzwyczajeni do drewna w podłogach i meblach, dlaczego by nie pójść krok dalej?

Roślinność

Ostatnie badania nie pozostawiają wątpliwości: rośliny nie tylko wzbogacają nasze domy i mieszkania, ale ich obecność we wnętrzach ma też korzystny wpływ na nasze ciała. Zwiększają kreatywność, oczyszczają powietrze, a nawet pomagają usunąć toksyny. Modne będą w szczególności rośliny podwieszane do sufitu, najlepiej w handmade’owych donicach.

Beton

Chociaż większości z nas kojarzy się topornie, beton na stałe zadomowił się w naszych domach. W tym roku będzie zdobił nasze ściany i podłogi, a nasze meble wzbogacą betonowe dekoracje.

Oryginalne szafki nocne

Tradycyjne szafki nocne są już passé. W tym roku będziemy obserwować bardzo wymyślne, nowoczesne meble w modnych sypialniach. Im bardziej twórczo, tym lepiej. Niestandardowe materiały, współczesne formy (np. ażurowe konstrukcje) i mnóstwo handmade’u — oto trendy w urządzaniu wnętrz na 2017 rok.

Styl nowojorski

Charakteryzujący się dużą ilością białych i połyskliwych elementów, styl nowojorski zdołał się już przyjąć i nie razi pstrokacizną, jak kiedyś. W związku z tym na pewno zobaczymy więcej pomieszczeń łączących klasyczną elegancję z nonszalanckim, gwiazdorskim luzem.

Granat

W poprzednim roku królowały szarości: tajemnicze, szykowne i uniwersalne. Podobną funkcję w tym roku będzie pełnił granat, kolor pod wieloma względami podobny, jeśli chodzi o cechy i przeznaczenie. Nie można stosować go w zbyt dużych ilościach, ale na pewno będzie to jeden z najważniejszych kolorów dodatków do domów i mieszkań.

Prostota

Również tendencja do usuwania z pomieszczeń wszystkich zbędnych elementów będzie się wciąż nasilać. Żyjemy w epoce natychmiastowego dostępu do informacji. Jesteśmy obecnie przeładowani mnogością możliwości i wyborów. Stąd preferowanie pomieszczeń prostych, uspokajających umysł, nieprzesadzonych w wystroju. Nie mowa tutaj o ascetyzmie, a raczej funkcjonalnej prostocie.

Nowy rok przyniesie przede wszystkim kontynuację poprzedniego, jeśli chodzi o wystrój wnętrza. Z jednej strony dużo ekologii, a zatem drewna i roślinności, z drugiej nowoczesność w postaci betonu i nowojorskiej jasności. Mamy nadzieję, że urządzicie swoje mieszkanie wedle swoich gustów i będzie zadowoleni z otaczającej Was przestrzeni. Do przeczytania!

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!