Jak zabezpieczyć nieruchomość przed włamaniem?

nieruchomość

Obawa o swój dobytek, o ile nie jest nazbyt chorobliwa, jest zjawiskiem zupełnie naturalnym. Chociaż często mamy wrażenie, że wypadki nas nie dotyczą, niestety czasem nieprzyjemnie przekonujemy się, że to nieprawda. Każdy właściciel mieszkania powinien zadbać o to, by było ono dobrze zabezpieczone przed nieproszonymi gośćmi. W tym artykule wymienimy kilka metod, dzięki którym poczujemy się bezpiecznie, a myśl o czekającym nas dłuższym wyjeździe, nie będzie budzić niepokoju.

Bezpieczna nieruchomość

1. Rolety i drzwi antywłamaniowe

Są to rozwiązania, które pierwsze przychodzą na myśl, kiedy zastanawiamy się nad bezpieczeństwem naszego mieszkania. Istotnie, mamy bardzo dużo możliwości w kwestii wyboru rolet i drzwi antywłamaniowych, które będą doskonale pełnić swoją funkcję. Jednym z najtańszych rozwiązań jest zamontowanie krat w oknach. Niestety cierpi na tym estetyka naszej nieruchomości. Rolety antywłamaniowe to wydatek z rzędu 500 zł za metr kwadratowy, z kolei drzwi antywłamaniowe to koszt 2-3 tys. złotych, w zależności od zastosowanych rozwiązań.

2.  Monitoring, firma ochroniarska

Jeśli mieszkamy na strzeżonym osiedlu, zapewne takie usługi mamy w pakiecie. Koszty zazwyczaj rozkładają się na wiele gospodarstw domowych i nie są zbyt wysokie. Tak naprawdę dobrze myśleć o bezpieczeństwie podczas poszukiwań nieruchomości i wybrać ofertę, która spełnia pewne standardy w tym zakresie. W przeciwnym razie spróbujmy namówić innych lokatorów do wynajęcia firmy ochroniarskiej i założenia monitoringu. Te rozwiązania nie są idealne, ale skutecznie odstraszają wielu potencjalnych złodziei.

3. Ubezpieczenie nieruchomości

Trzeba pamiętać, że nawet najlepsze zabezpieczenia mogą się okazać niewystarczające dla wytrawnego włamywacza. Lepiej dmuchać na zimne i pomyśleć o solidnym ubezpieczeniu. Niektóre firmy są w stanie zapewnić je nawet na kilka tygodni (co przydaje się w przypadku wyjazdu na urlop), ale zazwyczaj należy podpisać umowę przynajmniej na sześć miesięcy. Tak czy inaczej, jest to opcja tania i skuteczna. W przypadku lepszych ubezpieczeń mamy gwarancję ochrony wyposażenia domu na kwotę nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

4. Sąsiad i/lub rodzina

Nie jesteśmy samotnymi wyspami, wokół nas jest pełno ludzi, którym ufamy i którym możemy powierzyć opiekę nad nieruchomością podczas naszej nieobecności. To bardzo tradycyjna metoda przeciwdziałania kradzieżom, ale często w zupełności wystarczająca. Jeśli połączymy ją z dobrymi, antywłamaniowymi zabezpieczeniami i monitoringiem, osiągamy ponadprzeciętne bezpieczeństwo. O to chodzi.

5. Przezorny zawsze ubezpieczony

Jak wspomnieliśmy na początku, często mamy poczucie, że pewne zdarzenia nas nie dotyczą. Warto unikać takiego myślenia i zawsze kierować się zdrowym rozsądkiem. Nic tak nie kusi złodzieja jak otwarte na oścież okno na parterze lub uchylone drzwi. Zawsze zamykajmy mieszkanie na klucz, nawet jeżeli jesteśmy pozbawieni wymyślnych, antywłamaniowych mechanizmów.

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych ludzkich potrzeb. Żeby je sobie zapewnić nie warto ponad miarę oszczędzać. Bezpiecznych domów! Do przeczytania!

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!