Warsztat w garażu – jak go zorganizować?

warsztat w garażu

Majsterkowanie i prace naprawcze to częste czynności, które wykonywane są przez panów. Stanowią one zarówno efekt konieczności, jak i bywają rezultatem odprężającego hobby. Do zorganizowania warsztatu, musimy jednak dysponować odpowiednim pomieszczeniem. Możemy do tego wykorzystać garaż, który to idealnie nadaje się na miejsce wykonywania prac majsterkowicza.

Oświetlenie najważniejsza rzecz

Jednym z najważniejszych aspektów w garażu jest optymalne oświetlenie. Nierzadko będziemy zdani na pracę, która wymaga dużej precyzji i zręczności, a do tego konieczna jest dobra widoczność. W warsztacie najlepiej sprawdza się światło jasne i chłodne. Warto zainstalować długie świetlówki liniowe. Na tym jednak się nie kończy. Część naszych prac, np. pod maską samochodu, będzie wymagała dodatkowego oświetlenia. Warto wyposażyć warsztat w przenośne halopaki i inne naświetlacze.

Stół warsztatowy

Nie ma warsztatu bez specjalnego stołu, na którym będzie można wykonywać różne prace. To, jaki produkt wybierzemy, zależy od naszej powierzchni. Jeżeli dysponujemy naprawdę dużym pomieszczeniem, warto zainstalować długi stół warsztatowy w postaci szerokiej lady wychodzącej z trzech ścian warsztatu. W ten sposób uzyskamy możliwość pracy z każdej strony pomieszczenia, a dodatkowo przestrzeń na składowanie narzędzi. Jeżeli nasz warsztat nie ma dużej powierzchni, postawmy na mały lub średni stół składany, który po skończonej pracy może być przechowywany przy ścianie (stojąco).

Narzędzia i składowanie

Trzeci konieczny składnik każdego warsztatu, to oczywiście narzędzia oraz system ich składowania. Warto zainwestować w półki i szafki, w których będziemy przechowywać akcesoria warsztatowe. Czasami, dobrym pomysłem jest zakup szafek warsztatowych w postaci wózków z kółkami. Są one mobilne i umożliwiają przesuwanie składzika w dowolne miejsce. Wśród narzędzi muszą znaleźć się zestawy kluczy. Wśród nich: klucze do kół, klucze nasadowe, płaskie, imbusowe. Koniecznym wyposażeniem są także niektóre elektronarzędzia, w tym wiertarki, szlifierki czy wkrętarki. Warto zainwestować również w podstawowe narzędzie ręczne jak piły, młotki, dłuta, pilniki, gwoździe, śrubokręty i kombinerki itp. W każdym warsztacie warto mieć osobne skrzyneczki, w których będziemy trzymali dodatkowe akcesoria przydatne przy niektórych pracach, jak taśma izolacyjna, nożyk do tapet, różnego rodzaju kleje czy ołówki i markery.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!