Zimowy wystrój wnętrz – inspiracje

zimowy

Nastała zima. Temperatura za oknem przypomina już o zbliżających się Świętach. W tym czasie warto zadbać o odpowiedni wystrój naszego domu. Pomogą nam dodatki, które pozwolą wczuć się w odpowiedni klimat. Jeśli nie wiesz jak stworzyć wyjątkowe ozdoby – zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

Zimowy blask – świeca z pomarańczy

zimowyŹródło: www,peaceloveandcook,pl

Z wystrojem wnętrz jest jak z sezonową kuchnią. Królują w niej korzenne przyprawy takie tak goździki i cynamon, które oprócz walorów smakowych, rozgrzewają zziębnięte ciało i uwalniają piękny aromat. Żeby dodatkowo wzmocnić tajemniczą więź tych składników z zimą, można wykonać świeczkę z pomarańczy. Jak to zrobić? W najprostszym wariancie należy przepołowić owoc, a wydrążony miąższ wymieszać z roztopionym woskiem. Teraz wystarczy już tylko dodać trochę cynamonu i goździków i przygotowaną masę wlać do pomarańczy (nie zapominając o knocie). Taka świeczka nie tylko doskonale wygląda, ale również wprowadza w świąteczny nastrój.

Wisząca choinka

Czasami z różnych powodów nie decydujemy się na sprowadzenie do domu prawdziwego drzewka bądź uznajemy je za niewystarczające. Wtedy warto pomyśleć o czymś niebanalnym. Chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na wiszącą choinkę. Co prawda jej wykonanie zajmuje trochę czasu, ale efekt jest rewelacyjny. Zresztą zobaczcie sami.

zimowyŹródło: www,zszywka,pl

Potrzebne będą: okrągła kratka do studzenia ciasta (lub twarda tektura wycięta w kształcie koła), szpulka żyłki jubilerskiej bądź przeźroczystej, grubej żyłki wędkarskiej, porządny hak (taki sam, jakiego używamy do zawieszania doniczek) i oczywiście bombki. Do kratki przywiązujemy żyłki, najkrótszą w środku, a wraz ze zbliżaniem się do krawędzi okręgu – coraz dłuższe. Z drugiej strony za pomocą np. karabińczyków mocujemy hak ze sznurkiem. Teraz wystarczy przywiązać bombki i zawiesić całą ozdobę.

Domowy piecyk z doniczek

Zimowy mróz ma swój urok, ale raczej nie cieszy się dużym uznaniem. Idealnie byłoby gdybyśmy mogli mieć śnieg i wysoką temperaturę jednocześnie, jednak nie jest to możliwe. Z pomocą, poza standardowym ogrzewaniem, przychodzi genialny wynalazek – domowy piecyk z doniczek. Jak go wykonać?

Potrzebujemy kilka podgrzewaczy (warto zaopatrzyć się w ich zapas), dwie doniczki ceramiczne (jedna mniejsza, druga większa), deska do izolacji, metalowe wkręty oraz płytki w charakterze podstawki. Najpierw wkręcamy cztery wkręty do podstawki tworząc „nóżki”. Następnie ustawiamy na niej płytki ceramiczne z obu stron. Na środku stawiamy cztery podgrzewacze i przykrywamy je mniejszą doniczką. Na samym końcu przykrywamy doniczkę większą ii gotowe! Uzyskany w ten sposób piecyk konwekcyjny może nie ogrzeje dużego pomieszczenia, ale doskonale sprawdzi się jako dodatkowe źródło ciepła. No i ten wygląd!

zimowyŹródło: www,boungler,pl

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Was do wykonania tych prostych i efektownych drobiazgów. Każdy z nich oprócz funkcji ozdobnej pełni jakąś dodatkową rolę. Dodatki będą idealne zarówno na nadchodzące Święta, jak i na każdy, zimowy dzień. Do dzieła!

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!