Miasta, w które warto inwestować na rynku nieruchomości

vienna-171444_960_720

Na rynku nieruchomości funkcjonuje wielu pośredników o bardzo zróżnicowanych ofertach. W dzisiejszym wpisie przedstawimy pokrótce specyfikę rynku w kilku miastach Polski. Skupimy się oczywiście na obszarach, w których mamy do zaproponowania interesujące Państwa nieruchomości.

Nieruchomości Opole

Opole jest jednym z najbardziej dynamicznych rynków nieruchomości. Mimo stosunkowo niewielkiej liczby mieszkańców, charakteryzuje się dużą liczbą zarówno działek, jak i mieszkań czy domów na sprzedaż. W końcu to miasto wojewódzkie. Miasto,  położone na Nizinie Śląskiej w mezoregionie Pradoliny Wrocławskiej i równinie Opolskiej, ma najniższy współczynnik dzietności w Polsce. Mimo to mieszkań nieustannie przybywa i sprzedają się dobrze niezależnie od powierzchni. Znacznie spadają ceny dużych, przekraczających 180 m² domów, które nie cieszą się zainteresowaniem młodych klientów. Działki budowlane, położone na terenach miejskich, utrzymują swoje ceny, spadają natomiast ceny działek poza miastem. Opole to miasto, które rozwija się demograficznie na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Wynika to w szczególności z napływu emigrantów z Ukrainy. Ci ludzie szukają tutaj mieszkań pod wynajem, pracują, studiują i zakładają rodziny. Widać ich na ulicach, w sklepach i na uczelniach. To dobra nowina dla wszystkich, którzy inwestują w lokale pod wynajem. Stopa bezrobocie w mieście Bolka II wynosi obecnie około 8,7%  i spada nieprzerwanie od czterech lat. Nie można zapominać także, że Opole jest miastem studenckim – zarówno studenci jak i ich rodzice stale zainteresowani są najem, a coraz częściej zakupem mieszkań.

Jeśli rozważasz zakup nieruchomości w Opolu, zapoznaj się z naszą ofertą.

opole-1291806_1920

Nieruchomości Kluczbork

Również w Kluczborku – czy może szerzej – w powiecie kluczborskim, warunki życia stale się poprawiają. Stopa bezrobocia wynosi tam mniej niż 10%. W porównaniu do np. roku 2000 jest to spadek aż o 10%! Dynamicznie rozwijają się takie branże jak handel, transport i szeroko pojęty sektor usług. Miasto, nazywane stolicą polskiego reggae, ma bardzo atrakcyjny rynek nieruchomości. Trudno się dziwić, jest położone zaledwie 46 km od Opola, 74 km od Częstochowy i tylko 96 km od Wrocławia. Można powiedzieć, że z Kluczborka niemal wszędzie jest blisko. Dobra lokalizacja idzie w parze z dużą ilością nieruchomości czekających na nabywców. Dla wielu miasto liczące  około dwudziestu pięciu tysięcy mieszkańców jest najoptymalniejszym wyborem – nie jest zbyt zatłoczone, a zarazem posiada dostateczną ilość sklepów, galerii. Mieszkańcy cieszą się także wieloma wydarzeniami kulturalnymi, od festiwalu reggae aż po przeglądy twórczości teatralnej. Jak to bywa w mniejszych ośrodkach miejskich, w Kluczborku można nabyć dom, mieszkanie czy działkę za znacznie niższą cenę niż w dużych miastach. Potencjalny klient będzie miał w czym przebierać w zależności od swoich potrzeb i preferencji. Jeśli interesują Cię nieruchomości w Kluczborku, zajrzyj tutaj.  

kluczbork01

Źródło: www,opolczykpl,files,wordpress,com

W następnej części omówimy jeszcze kilka ciekawych miast w kontekście zakupu nieruchomości. Do przeczytania!

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!