Domek w górach – czy warto?

Wiele osób marzy o posiadaniu własnego domku letniskowego w górach czy rezydencji zimowej nad malowniczym jeziorem. Jest to idealne miejsce na spędzenie wakacji, Sylwestra czy Świąt Bożego Narodzenia. W swoich czterech kątach, z daleka od gwaru miejskiego i natłoku codziennych spraw – z pewnością posiadanie domku w górach ma wiele zalet. O takiej odskoczni marzą szczególnie mieszkańcy dużych aglomeracji, którzy chcieliby spędzić wolny czas w zacisznym miejscu. Czy inwestycja jest zatem opłacalna?

Drugi dom z widokiem na górski krajobraz

Osoby posiadające wolne środki bardzo często decydują się na zainwestowanie ich w nieruchomość. Wybór nierzadko pada na domek w górach czy też nad morzem (lub jeziorem). Lokalizacja ma więc tutaj największe znaczenie. Własna przystań z widokiem na jezioro czy las to bardzo atrakcyjna perspektywa spędzenia świąt czy długiego weekendu w gronie rodzinnym czy z przyjaciółmi . W takim miejscu jak Czorsztyn, gdzie mamy zarówno góry, jak i jezioro, można się odstresować, odpocząć i zregenerować siły. Jest to nie tylko jak balsam dla ciała i umysłu, ale także dla duszy.

Dodatkowy zysk?

Inwestując w domek w górach, można dodatkowo zarobić. Jeśli znajduje się on w atrakcyjnie położonym miejscu i w malowniczej scenerii, to nie zabraknie osób, które są w stanie zapłacić za możliwość spędzenia tutaj swojego wolnego czasu. Pod naszą nieobecność, domek nie musi stać pusty, ale zarabiać na siebie. Wynajmowanie nieruchomości jest coraz popularniejsze i znacznie bardziej opłacalne niż trzymanie pieniędzy na lokacie w banku.

Dlaczego warto być właścicielem działki z domkiem letniskowym?

Posiadając własny domek w górach, można dosłownie w każdej chwili wyjechać na wakacje i to bez obciążania budżetu domowego. Nie ograniczają nas żadne terminy. Domek jest zawsze w zasięgu naszej ręki, a więc w dowolnym momencie można uciec od przytłaczającego zgiełku miasta. Jest to świetne miejsce do spotkań ze znajomymi przy ognisku czy też grillu. Jest to idealna opcja dla tych, którzy lubią godzinami spędzać czas na łonie natury, podziwiając piękno przyrody.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!