Świąteczny wystrój wnętrz – jak urządzić mieszkanie na święta?

świąteczny wystrój wnętrz

Elementy dekoracyjne doskonale podkreślają świąteczną atmosferę. Dlatego aby wykreować odpowiedni klimat we wnętrzach, warto starannie urządzić pomieszczenia. Ozdoby mogą mieć różną formę, a łączy je przede wszystkim fantazyjność, baśniowość oraz zestawienie najbardziej kojarzących się ze świętami barw.

Świąteczny wystrój świąt

Świąteczną atmosferę wprowadzić można do pomieszczeń za pomocą bardzo prostych, naturalnych akcentów. Należą do nich np. pachnące gałązki świerku, kawałki kory czy zebrane szyszki. Aby nadać wnętrzom elegancji i ekstrawagancji, warto uzupełnić je metalicznymi dodatkami z jedwabiu i delikatnego szkła, a także subtelnymi akcentami w postaci brokatu. Dużą popularnością cieszą się także ozdoby z masy perłowej lub emalii. Warto zadbać o kontrast, zestawiając wyraziste, błyszczące ozdoby z naturalnymi i tradycyjnymi odcieniami. Zasady te dotyczą także choinki.

Wystrój pomieszczeń na święta

Zazwyczaj to w salonie lub pokoju dziennym odbywa się wigilijna kolacja, połączona z odpakowywaniem prezentów oraz spotkaniem rodziny oraz gości. Aby stworzyć w pomieszczeniu odpowiedni klimat, warto starannie dobrać dekoracyjne świece, drobne świąteczne zabawki, naturalne elementy z lasu czy też dodatki bardziej egzotyczne i kolorowe, np. rajskie pióra i wielobarwne tkaniny. Atmosferę świąt również w pozostałych wnętrzach podkreślić mogą dekoracyjne pledy oraz poduszki. Wciąż bardzo modne są motywy z reniferem lub wzorem skandynawskim, jednoznacznie kojarzące się ze świętami.

świąteczny stół

Świąteczna kuchnia

Kuchnia należy do najczęściej uczęszczanych punków w domu, zwłaszcza podczas świąt Bożego Narodzenia. Wnętrze ożywić mogą zestawy z ceramiki oraz szkła, przedstawiające motywy zwierzęce i religijne. Opłaca się zadbać także o klasyczne komplety kieliszków, których nie może zabraknąć przy okazji Wigilii oraz świętowania Nowego Roku. Podczas dekorowania kuchni, jak i pozostałych pomieszczeń warto jednak pamiętać o zachowaniu wygody i funkcjonalności wnętrza. Dzięki temu ozdoby nie będą przeszkadzały w świątecznych obowiązkach.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!