Jak skutecznie sprzątać mieszkanie?

Utrzymanie mieszkania nie zawsze jest proste. Wiele zależy od jego powierzchni i liczby domowników, jednak w ostateczności zawsze sprowadza się do wykonywania tych samych czynności. Istnieją jednak proste sposoby na sprzątanie mieszkania, które znacznie ułatwiają i przyspieszają cały ten proces.

Jak pozbyć się kurzu?

Najlepszym sposobem na sprzątanie jest pozbycie się przede wszystkim źródeł brudu. Warto przy tym pootwierać okna, dzięki czemu kurz nie będzie się rozprzestrzeniał. Ścieranie warto zaczynać od góry. Najlepiej wykorzystać do tego celu jednorazowe ręczniki, które po użyciu natychmiast trafiają do kosza. Ściereczki również można stosować, jednak w takim wypadku warto pamiętać o regularnej ich wymianie. Meble najlepiej oczyszczać specjalnymi preparatami, najlepiej w formie rozpylacza. Dzięki temu drobinki kurzu nie będą nadmiernie się przemieszczać.

Czystość i higieniczna obsługa

Przy sprzątaniu nie wolno zapominać o utrzymywaniu w higienicznym stanie rozmaitych sprzętów AGD, a także regularnej wymianie znajdujących się w nich wkładów i filtrów. Dotyczy to zwłaszcza wentylatorów, odkurzaczy czy ekspresów do kawy. Aby sprzątanie mieszkania było łatwiejsze, warto zadbać również o staranne domykanie wszystkich regałów i półek. Dzięki temu zabrudzenia nie będą miały gdzie się zbierać. Przy odkurzaniu trzeba jednak uwzględnić wszystkie zakamarki, zwłaszcza te najmniej widoczne.

Systematyczność i dokładność

Wykładziny, dywany, regały z książkami oraz różnego rodzaju dekoracje to obszary, na których zbiera się bardzo dużo zanieczyszczeń. Jedynie regularne i staranne ich odkurzanie pozwala na uzyskanie zadowalających efektów. Częstotliwość sprzątania ma duży wpływ na skuteczność. Dlatego lepiej robić to częściej i mniej inwazyjnie, niż rzadziej ale gruntownie. Jeżeli porządki w mieszkaniu będą miały miejsce jedynie raz na jakiś czas, nawet najlepsze środki czyszczące mogą okazać się niewystarczająco wydajne do zebrania grubych warstw kurzu.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!