Jak ukryć rury w mieszkaniu

Zależy nam na tym, aby czuć się we własnym domu jak najlepiej. Spędzamy przecież w nim znaczną część życia. Staramy się więc zaaranżować jego wnętrza tak, by się nam podobały. Zwłaszcza w przypadku uroczystych chwil ma to niebagatelne znaczenie.

Dotyczy to niewątpliwie drugiej połowy grudnia i pierwszych dni stycznia. W okresie przedświątecznym zaczynamy przystrajać nasze pokoje różnymi ozdobami. Nieraz, gdy jesteśmy kreatywni i mamy zdolności manualne, robimy je sami. Innym razem decydujemy się na gotowe wyroby.

Jednak pewna rzecz jeszcze nie daje nam spokoju… Stworzony z takim pomysłem czy wysiłkiem klimat psują nieco rury. Ale i na to znajdą się praktyczne metody!

Sposoby na ukrycie rur w mieszkaniu

Wygląd rur może kłócić się z naszym poczuciem piękna. Nic też dziwnego – nie prezentują się ładnie. Cóż, nie oczekujmy od nich zbyt wiele, mają przede wszystkim spełniać swoje funkcje. Bez nich trudno byłoby się obyć. Dzięki nim na przykład jest nam ciepło w czasie srogiej zimy…

W każdym razie skoro już są, wykorzystajmy to i uczyńmy z ich obecności zaletę. Jak się okazuje, nawet drobne zmiany sprawią, że zaczniemy na nie spoglądać znacznie łaskawszym okiem.

Oto trzy z propozycji:

Barwne rury

Nie musisz ich ukrywać. Zamiast tego spraw, że ładnie się wkomponują w koncepcję wystroju pokoju czy całego domu. Przy pomocy specjalnych farbek, pomaluj nimi rury. Jaki wybrać kolor? Mogą być nawet różnokolorowe, tak, aby przypominały wspaniałą tęczę! Ale, rzecz jasna, jest to skrajna sugestia. Nie do każdego pomieszczenia by to pasowało. Dlatego dobierz takie barwy, aby harmonizowały z otoczeniem. Jeśli pomalujesz je w kolorze ścian, to rury “wtopią” się w tło. Możesz też nadać im tonacje, w jakich utrzymane zostały meble…

Wybór jest duży. Wiele zależy od Twoich upodobań. Oczywiście warto też wziąć pod uwagę opinie pozostałych domowników.

A może by je inaczej ozdobić?

Nie zawsze możemy tak dalece ingerować w wygląd rur. Zwłaszcza gdy tylko wynajmujemy mieszkanie. Wówczas możemy je po prostu zakryć specjalną obudową. Kiedy będzie taka konieczność – na przykład w trakcie wizyty hydraulika – łatwo ją zdejmiemy.

Ostatnie rozwiązanie jest chyba najbardziej kreatywne. Warto je zastosować zwłaszcza w okresie świąt, na przykład Bożego Narodzenia albo w czasie sylwestra. Możemy je zrobić z cienkiej metalowej blachy. Stwórzmy z niej liście, gwiazdki, a następnie pokolorujmy!

Przydatne tu mogą też być kolorowe nitki. Obwiążmy nimi widoczne rury, a staną się ciekawą, wielobarwną kompozycją. I pomyśleć tylko, jak wiele mogą dać niepozorne zmiany.