Jak urządzić mieszkanie w stylu marynistycznym?

Wiele osób uwielbia morskie klimaty, które kojarzą się z wakacjami i nadają wnętrzom charakteru. Marynistyczne klimaty przywodzą na myśl lato, plażę i relaks. Nie trzeba jednak czekać na nadejście ciepłych dni ani też mieszkać nad morzem, gdyż nadmorskimi klimatami można cieszyć się na co dzień. Wystarczy urządzić swoje wnętrza w stylu marynistycznym.

Drewniane i proste meble

Styl marynistyczny cieszy się popularnością od lat i coraz więcej osób decyduje się na urządzenie swoich wnętrz w oparciu o nadmorskie klimaty. Tak naprawdę to marynistyczne dodatki sprowadzają się w każdym pomieszczeniu. Prym wiedzie biel przeplatana niebieskimi akcentami. Jak najbardziej warto zainwestować w drewniane i proste meble, najlepiej te bielone. Nie może zabraknąć również naturalnych tkanin i materiałów takich jak len, bawełna, juta, płótno czy rattan.

Warto wobec tego sięgnąć po ręcznie tkane dywaniki oraz płócienne zasłony i narzuty na łóżko. W stylu marynistycznym kluczowa jest natura. Wszystkie materiały powinny zatem nawiązywać do niej i być naturalne. Godna polecenia jest podłoga wykonana z desek o jasnym i naturalnym odcieniu drewna. Może ona zostać także pomalowana na biało czy też być wykonana z postarzanego drewna.

Tkane meble będą strzałem w dziesiątkę. Mogą być one wykonane z wikliny lub rattanu, a ich siedziska wykończone tapicerowanymi poduszkami. Idealnie sprawdzą się naturalne tkaniny z biało-granatowymi pasami. Mile widziane są także dodatki z pasiastymi wzorami.

Muszle i marynistyczne obrazy

Jeśli chodzi o oświetlenie, to jak najbardziej sprawdzą się lampy nad stołem wykonane z wikliny czy sznurka. Na aranżację okna mogą składać się firany z białego batystu, które przy pod wpływem ruchu powietrza będą trzepotać niczym żagle okrętu oraz jasne zasłony lniane czy bawełniane. Nie może zabraknąć także marynistycznych dodatków takich jak statki, muszle i obrazy z nadmorskimi pejzażami. Godne polecenia są także lniane obrusy i pasiaste serwety oraz świeczniki ze słoików/butelek oraz bibułowe lampiony. Mile widziane są akcenty w postaci czerwonych i granatowych dodatków.