Jak urządzić jadalnie?

Kuchnia

Jadalnia to miejsce rodzinne. W założeniu to właśnie tam powinniśmy się spotykać, żeby wspólnie cieszyć się swoim towarzystwem. Bardzo ważne jest, by urządzić jadalnie w dobrym stylu. Dzisiaj podpowiemy jak to zrobić.

Krzesła, czyli podstawy urządzania jadalni

W tej kwestii zgadzamy się wszyscy. Jesteśmy Europejczykami, nieprzyzwyczajonymi do siedzenia na podłodze. Oczywiście nikt nie broni nam urządzić jadalni z poduszkami zamiast krzeseł, ale przyjmowanie gości będzie wtedy utrudnione. Krzesła w jadalni powinny być solidne i wykonane z naturalnego drewna. Możemy oszczędzać, stawiając na plastik, ale doświadczenie uczy, że ma on bardzo niską żywotność. Szczególnie, jeśli mamy w domu dzieci. Dodatkowym atutem drewna jest fakt, że będzie pasować do niemal każdej aranżacji. Jeśli jesteśmy zwolennikami nowoczesnego wystroju, spróbujmy wybrać krzesła w zupełnie innym kolorze niż reszta pomieszczenia. Pozwoli to na ożywienie przestrzeni i doda jej wdzięku.

Okrągły? Kwadratowy? Prostokątny?

Stół. Powinniśmy kierować się przede wszystkim kryterium miejsca. W małej jadalni skromny, okrągły stół będzie zazwyczaj lepszym wyborem. Większy mógłby zająć zbyt wiele cennej przestrzeni i powiększyć optycznie pomieszczenie.

Postaw na zastawę

Istnieją dwa rodzaje ludzi: ci, którzy wybierają zastawę kierując się wzornictwem i ci, którzy wybierają kierując się kolorem. Jedno i drugie podejście jest słuszne i estetyczne. Możemy zdecydować się na jeden główny kolor i zaakcentować go dodatkami, takimi jak bukiet kwiatów czy naczynia. Możemy też wybrać ulubiony motyw i umieścić go w strategicznych miejscach jadalni. Jeśli chodzi o sztućce, najlepiej wybrać te ze stali nierdzewnej. Ich wykończenie to sprawa indywidualnego gustu.

Odświętna elegancja

Dobrze mieć na tyle uniwersalny wystrój jadalni, by w każdej chwili móc go upiększyć na świąteczne okazje. Na szczęście jest to bardzo proste. Czasami wystarczy odpowiedni obrus, kilka serwetek i elegancki wazon, żeby nasza jadalnia stała się odświętnym, eleganckim pomieszczeniem. Kolorystykę warto dobierać do pory roku: wiosną i latem lepiej postawić na ciepłe barwy, jesienią i zimą – zimne lub ciemne. Tych kilka drobnych sugestii pozwala uzyskać uniwersalny wystrój, który łatwo dostosować do danej okazji. Mamy nadzieję, że pomogą Ci stworzyć idealną jadalnie. Do przeczytania!

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!