Mieszkanie w stylu nowojorskim – jak urządzić?

Na pierwszy rzut „oka” zdawać by się mogło, że mieszkanie w stylu nowojorskim jest aż nadto udekorowane. Jednak, jak mawiają ci, którzy mieli okazję przebywać w takim dłużej – jeśli raz „posmakujemy” stylu nowojorskiego, to trudno będzie nam sobie wyobrazić wnętrze urządzone inaczej.

Ponadczasowa elegancja

Mieszkaniom w stylu nowojorskim daleko do minimalizmu. Trudno nazwać je nawet nowoczesnymi. To mieszanka ponadczasowej klasyki, która nie jest łatwo połączyć, ale jeśli Ci się uda, to osiągniesz fenomenalny rezultat, którym zachwycą się wszyscy Twoi goście.

Cechy stylu nowojorskiego

Największy nacisk w stylu nowojorskim kładziemy na klasyczne formy mebli, wysokiej jakości materiały i dbałość o detale. Fotele, sofy i inne meble wypoczynkowe mają proste i opływowe kształty. Wyróżnia je jednak obicie. Najczęściej jest to elegancki welur lub aksamit. Zwracają uwagę szczegóły – wykończone nitami podłokietniki, czy pikowane siedzenia.

Ważne jest również samo ustawienie mebli. W stylu nowojorskim stawiamy na symetrię. Dobrze widziane będą zatem ustawione naprzeciwko siebie te same kanapy, dwa identyczne stoły lub fotele. W mieszkaniu w stylu nowojorskim obowiązkowo muszą wisieć zasłony. Jednak nie delikatne i subtelne, a możliwie jak najbardziej ciężkie i solidne. Na meblach wypoczynkowych możemy pokusić się o ułożenie ogromnej ilości poduszek.

Kolorystyka w stylu nowojorskim

Dekoracyjność stylu nowojorskiego dominuje nad kolorystyką. W tej kwestii stawiamy na stonowane, szlachetne barwy. Zaleca się również użycie proporcji 70/20/10. Oznacza to, że 70% powinny stanowić meble i dodatki w bazowym kolorze, w 20% dobieramy kontrastujące do nich, a 10% to jedynie akcenty kolorystyczne. Jakie barwy najlepiej wybrać do stylu nowojorskiego? Wszelkiego rodzaju kolory neutralne – biele szarości, kolory pudrowe, żółcenie. Jednak nie musimy obawiać się również tych odważniejszych, które pozostaną jednak w mniejszości.

Styl nowojorski jest jedyny w swoim rodzaju. Jeśli zależy Ci na wnętrzu eleganckim i unikalnym, z pewnością w takim poczujesz się doskonale.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!