Jak należy inwestować w nieruchomości?

nieruchomosci opole

Pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy, ale bez niego nie można pójść dalej. Jeśli interesuje Cię temat inwestycji w nieruchomości musisz zadać sobie kilka istotnych pytań, a także ustalić priorytety. Czym jest dla Ciebie inwestowanie w nieruchomości? Czego oczekujesz od takich inwestycji? Jak znaleźć nieruchomość, która będzie dla Ciebie najlepsza? Jakimi priorytetami powinieneś się kierować przy wyborze? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym krótkim wpisie.

Rodzaj inwestycji w nieruchomość

Znalezienie odpowiedniego rodzaju inwestycji w nieruchomości jest kluczowym priorytetem dla każdego inwestora. Spotkasz się z wieloma możliwościami i rodzajami inwestycji. W takim gąszczu możliwości łatwo się zgubić. Jeśli nie chcesz czuć się zagubiony, powinieneś odpowiedzieć sobie na proste pytanie: „Dlaczego chce inwestować w nieruchomości? Po co to robię?” Oto kilka najpopularniejszych rodzajów inwestycji oraz ich krótka charakterystyka:

Kupno kamienicy w Warszawie a zakup kamienicy w Pruszkowie

W tym przypadku najważniejszym elementem jest lokalizacja. To właśnie ona decyduje o cenie i rozmiarze inwestycji a także efekcie finalnym, czyli przeznaczeniu kamienicy.

Mieszkania pod wynajem

Wynajmowanie mieszkań jest jednym z najpopularniejszych rodzajów inwestycji w nieruchomości. Bez względu na lokalizację, mieszkania na wynajem generują stały dochód.

Kupno działek budowlanych a następnie ich sprzedaż

Kupno działek budowlanych ma na celu przyniesienie zysku w późniejszym terminie. W takiej sytuacji czekamy aż wartość działki wzrośnie, aby dokonać korzystnej sprzedaży.

Zakup ziemi rolnej pod uprawę lub zwiększenie wartości gruntu

Podobnie jak w przypadku nabycia działek budowlanych analogicznymi motywami kierujemy się przy zakupie ziemi rolnej. Możemy ją przekształcić pod budowę, zwiększając jej wartość.

System condo hoteli czyli zakupienie apartamentów

Tu mamy do czynienia z połączeniem powierzchni mieszkalnych i hotelowych w najwyższym standardzie. Możesz zakupić kilka apartamentów i przekształcić je funkcyjnie na powierzchnię do wynajęcia typu hotel.

Lokale usługowe dające dochód pasywny

Wiele osób wynajmuje lub sprzedaje lokale handlowe. To zapewnia dochód pasywny.

Kupno mieszkań w kamienicy lub też całych budynków

Stworzenie grupy inwestycyjnej pozwala na zakup dużych powierzchni. Jeden inwestor mógłby mieć problem aby nabyć całą kamienicę, przeprowadzić w niej remont a następnie sprzedać mieszkania. Dzięki połączonym siłom kapitałowym jest to możliwe.

Zakup dworku lub innej historycznej budowli pod agroturystykę

Możesz kupić dworek, zamek, willę, w której urządzisz pensjonat lub gospodarstwo agroturystyczne, z którego uzyskasz dochód.

Obrót nieruchomościami

Zakup „mieszkania wzorcowego”, wyremontowanie i sprzedaż z zyskiem. Uważam, że to najbardziej rentowne zajęcie ze wszystkich związanych z nieruchomościami. Ale każdy sam może wybrać to co lubi. Każdy rodzaj nieruchomości to inne wymagania i wyzwania, które stoją przed potencjalnym inwestorem. Zanim zdecydujesz się ulokować kapitał, zawęź obszar poszukiwań właściwej nieruchomości. Lepiej skoncentrować się na jednym rodzaju inwestycji i poświęcić jej wszelką uwagę niż narazić się na straty inwestując w kilku miejscach.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!