Minimalizm w skandynawskim stylu

nieruchomości opole Styl skandynawski jest jednym z najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrza. Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, że cechuje się on minimalizmem, prostotą form, zachowując przy tym niezbędną funkcjonalność. W dzisiejszym artykule podzielimy się z Wami kilkoma najnowszymi trendami z mroźnej północy.

Przełamać czerń i biel

Jak wiadomo styl skandynawski wykorzystuje przede wszystkim drewno, biel i czerń. Takie wnętrze sprawia wrażenie czystego, estetycznego i prostego. No właśnie. Czasem taka prostota przywodzi na myśl ascetyzm, co nie zawsze pokrywa się z naszą intencją. Dobrym pomysłem jest przełamanie tych barw przy pomocy jasnego koloru. Świetnie nadaje się do tego celu jasno-niebieski i jasno-zielony. Taki zabieg urozmaici naszą przestrzeń i doda jej nieco charakteru.

Papierowe ozdoby

W tym roku, jednym z modniejszych dodatków do skandynawskich wnętrz są duże papierowe ozdoby, na przykład lampiony. Dodają nieco ciepła i światła do surowego klimatu minimalistycznych pomieszczeń. Szczególnie polecane do kuchni.

Inny sposób na drewno

Jeśli znudziło nam się drewno w panelach podłogowych, warto pomyśleć o czymś mniej banalnym. W tym roku stawiamy na drewniane skrzynie, szafki, a także ściany. W tym ostatnim przypadku mogą być to ściany z listew ze szczelinami lub po prostu pionowe, drewniane bale. Nie zapomnijmy też o krzesłach. Zazwyczaj wystarczą, by nawet najzimniejszy pokój zamienić w przytulne miejsce, w którym chce się przebywać.

Jak nie przesadzić?

Kluczowe w urządzaniu wnętrza w minimalistycznym stylu jest przełamanie podstawy (białe ściany, jasna podłoga) jakimś kolorowym dodatkiem i zachowanie umiaru w doborze mebli. Bardzo łatwo przesadzić i zamiast minimalizmu, uzyskać efekt kanciastego, topornego i nieestetycznego wystroju.

W dzisiejszym, przeładowanym informacjami świecie, potrzebujemy odpoczynku i prostoty jak nigdy wcześniej. Dlatego właśnie minimalizm już od kilku lat święci triumfy. Jedną z najważniejszych zalet tego stylu jest łatwość modyfikacji. Czasami wystarczy zmienić kolor poduszek, by uzyskać zupełnie inny wygląd. Życzymy wam nie tylko minimalistycznych, ale przede wszystkim przytulnych mieszkań i domów. Do przeczytania!

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!