Jak urządzić mały salon

jak urządzi√ mały salon

Mały salon, jak to się mówi, to nieraz duży problem. Często mamy kłopot jak zaaranżować małą przestrzeń, aby pomieszczenie było funkcjonalne. Dla wielu z nas to spore wyzwanie. Niemniej z niewielkich rozmiarów pokoju gościnnego można uczynić zaletę. Aby tego dokonać, warto przeprowadzić kilka zmian…

Pomysły na mały salon

Salon jest kluczowym pomieszczeniem w naszym domu. Tutaj zwykle spędzamy razem najwięcej czasu. Jeżeli przychodzą do nas goście, w nim przesiadujemy spędzając miłe chwile. Jako gospodarzom powinno zależeć nam na tym, aby jak najlepiej ugościć przyjaciół czy krewnych. Pijemy w nim kawę, jemy ciasteczka, gawędzimy, a nieraz oglądamy serial bądź film. Salon to reprezentacyjna część domu, dlatego dokładamy starań, aby prezentował się dobrze.

Jak się okazuje, nawet mały salon może być idealnym miejscem dla nas i naszych przyjaciół. Pobawmy się trochę w iluzjonistów!

Małe mebelki

Z przyczyn praktycznych nie będziemy do pokoju wprowadzali dużych mebli, raczej postawimy na mniejsze. Warto rozejrzeć się po sklepikach z antykami. Znajdziemy w nich dla siebie filigranowe stoliki czy zgrabne fotele.

Przestrzeń pionowa

Zdarza się i tak, że choć doskwiera nam brak przestrzeni horyzontalnej, to mamy jej nieco więcej w pionie. Mówimy wtedy o wysokich sufitach. Wówczas możemy wygospodarować tę powierzchnię. Oczywiście nie umieścimy na ścianie krzesła (choć mogłoby to być ciekawe), ale powieśmy na niej atrakcyjne obrazy, które przyciągną spojrzenie i sprawią, że pokoik wyda się większy.

Wielofunkcyjne meble

Skoro nie możemy mieć wielu mebli różnego rodzaju, postawmy na mniej modeli, ale za to wielofunkcyjne. Przydatne będą te, które zależnie od okoliczności posłużą nam za stolik lub siedzisko. 

Natomiast zamiast w jeden duży stół, zaopatrzymy się w dwa małe, ale za to mobilne stoliki, które bez problemu rozlokujemy w pomieszczeniu.

Przestronność

Nie zasłaniajmy okien gęstymi kotarami! Chcąc powiększyć optycznie pokój, wypełnijmy go światłem. Poprzez to bawialnia stanie się jasna, co sprawi, że wyda się znacznie przestronniejsza.