Pralka kuchni

Gdzie zwykle w naszym domu mieści się pralka? Przeważnie w łazience. Trudno, abyśmy ją wstawili do salonu, chyba nie stanowiłaby jego ozdoby. Zdarzają się za to, że znajdujemy pracujące pełną parą pralki w kuchniach, czy to dobre rozwiązanie? Nasuwają się pewne, zrozumiałej natury wątpliwości.

Gdzie są pralki w kuchni?

W Polsce rzadko spotyka się pralki w kuchni. Służy ona bowiem raczej do przygotowywania posiłków oraz magazynowania produktów spożywczych. Często w niej również się posilamy, pełni wówczas rolę jadalni.. Natomiast w pewnych krajach anglojęzycznych, na przykład USA, a szczególnie Wielkiej Brytanii umiejscowienie pralki w kuchni jest nie tylko czymś często spotykanym, lecz wręcz na porządku dziennym. Wielu z nas albo samo było jakiś czas na Wyspach lub odwiedzało przyjaciół czy rodzinę – można było wówczas ujrzeć w taki sposób zaaranżowane mieszkanie. Wynika ono z tego, że łazienki zwykle są małe – znajdziemy w nich już ubikację – zatem trudno o miejsce dla pralki, która jest przecież dużą maszyną. Poza tym w łazienkach nie ma gniazdek elektrycznych, zatem i tak nie można by było jej podłączyć do prądu.

Nieraz i u nas, choć rzadko, sytuuje się pralkę w kuchni. Jakie są tego plusy oraz minusy?

Plusy

O pewnych atutach już wspomnieliśmy. W łazience jest więcej miejsca, pralka zwykle zajmuje w nim znaczną część powierzchni. Nieraz takie rozwiązanie jest bardzo wskazane. Ponadto w tym samym czasie możemy przebywać w kuchni, na przykład przyrządzając posiłek, oraz kontrolować przebieg prania.

Minusy

również po stronie minusów znajdziemy kwestie praktyczne. Robiąc pranie, używa się proszków, detergentów, które zawierają chemikalia, a obok znajdują się blaty kuchenne, na których przygotowuje się jedzenie. Nie jest to najlepsze połączenie, dlatego wskazana jest uwaga oraz zachowanie wymogów higieny.