Wirtualna wizyta 3D. Przyszłość, czy teraźniejszość?

investdom opoleWirtualna rzeczywistość nie jest nowym pomysłem. Pojawiła się w powieściach science-fiction już dziesiątki lat temu, jednak dopiero teraz komputery osiągnęły wystarczającą moc obliczeniową, by urzeczywistniać wizje pisarzy. Nie mamy żadnych wątpliwości, że VR odniesie sukces w branży rozrywkowej, ale czy ma także inne zastosowania? Oczywiście.

Wyobraź sobie, że zamiast zabierać klienta na przejażdżkę do interesującej go nieruchomości po prostu wręczasz mu gogle, które pozwolą mu odbyć wirtualny spacer. Czy to przerasta nasze wyobrażenia? Raczej nie. Już niebawem biura nieruchomości będą oferować podobne usługi, ponieważ to właśnie branża nieruchomości wiąże z wirtualnymi wycieczkami szczególne nadzieje na przyszłość.

Klienci to pokochają

Atutem takiej formy prezentacji nieruchomości jest oczywiście wygoda. Nie wychodząc z biura można się zapoznać z kilkoma, a nawet kilkunastoma ofertami w atmosferze zabawy. Przekłada się to bezpośrednio na większą satysfakcję klienta oraz oszczędność czasu obu stron (sprzedawcy i kupującego).

Jak to działa?

Oczywiście nie będziemy wdawać się w techniczne szczegóły dotyczące wyświetlania trójwymiarowego obrazu. Zaznaczmy tylko, że wirtualne spacery umożliwia specjalna kamera, obracająca się wokół własnej osi. Dzięki niej, obraz rejestrowany jest sferycznie i poddany obróbce odpowiednim oprogramowaniem, pozwala dosłownie rozejrzeć się wokół własnej osi.

Chociaż rozwiązania VR są na razie stosunkowo drogie, już teraz możemy przygotowywać oferty nieruchomości uwzględniające „wirtualny spacer”. Na razie na stronie internetowej.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!