Jak urządzić mieszkanie na wakacje?

Czas mija szybko i niepostrzeżenie. Jeszcze niedawno podpowiadaliśmy, jak urządzić mieszkanie na wiosnę. Jeśli cenimy sobie zmianę aranżacji w zależności od pory roku, warto przemyśleć już teraz wakacyjny wystrój wnętrz. Zapraszamy do lektury!

Wielu z nas marzy o domku letniskowym, nie wszyscy mogą sobie na niego pozwolić. Istnieją jednak sposoby na to, by nasze własne mieszkanie urządzić z harmonii z letnią pogodą i atmosferą. Jak zawsze liczą się przede wszystkim dobre pomysły i drobne dekoracje. Jakie?

Wielokrotność lata

Z czym kojarzy nam się lato? Ze słońcem! Z upałem! Z wakacjami! Myśląc o dodatkach, warto zadbać o ich (choćby pozorną) funkcjonalność, a także powtarzalność. Nic tak dobrze nie działa na aranżację jak kilka podobnych ozdób w różnych pomieszczeniach. Jako przykład weźmy wiatraki i słomkowe kapelusze. Te pierwsze nie tylko świetnie wyglądają, ale ochłodzą nasze pomieszczenie w upalne dni. Te drugie robią świetne wrażenie, jeśli „niby niedbale” rozrzucimy je w kilku miejscach.

Zwiewnie i przyjemnie

Przygotowując się na lato, wymieńmy ciężkie, ciemne zasłony na coś lżejszego (koniecznie w jasnym odcieniu). Wydaje się, że motywy kwietne bardziej pasują do wiosny, a tkaniny o jednolitych, połyskujących kolorach do lata. Nie jest to oczywiście żaden dogmat.

A może po marynarsku?

Lato uwielbia styl marynarski. Nie musimy od razu ozdabiać ścian wiosłami, ale trzeba przyznać, że połączenie bieli z błękitem potrafi zdziałać cuda. Zachęcamy do eksperymentów i testowania różnych wodnistych kolorów.

Na koniec szczypta wioski

Co prawda dodatki „rustykalne” zaleca się raczej do domków letniskowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by letnią porą zagościły w naszych głównych mieszkaniach i domach. Zachęcamy do postawienia na stole wiklinowego koszyka i użycia w funcji narzut na kanapę czy fotele lnianych, „poszarpanych” tkanin. Nie należy przesadzać z takimi dodatkami, najlepiej połączyć klimat wiejski ze współczesnością – da to najlepszy efekt. Zauważmy przy tym, że takie zmiany są bardzo efektowne i nie wiążą się z dużymi kosztami.

Co prawda do lata jeszcze kawałek, ale zawsze warto myśleć o umilaniu sobie życia wymianą dodatków i ozdób w mieszkaniu. Życzymy Wam pięknych wnętrz przez cały rok!

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!