Dzienne światło w każdym wnętrzu

przeszklone mieszkanie

Nowe technologie dostarczają budownictwu niekonwencjonalnych rozwiązań. Cenne są propozycje, które pozwalają np. na zwiększenie ilości naturalnego oświetlenia w pomieszczeniach. Efektywne wykorzystanie światła dziennego wpływa pozytywnie nie tylko na samopoczucie i zdrowie, ale także na wysokość rachunków.

Więcej światła

Jednym z warunków dobrze oświetlonego wnętrza jest odpowiedni projekt budynku, który pozwoli na maksymalne wykorzystanie światła naturalnego, a doświetlanie pomieszczeń źródłami sztucznymi ograniczy do dni pochmurnych, okresu po zmierzchu czy też w miejscach pozbawionych okien.

Jasno i ciepło

Aby dostarczyć do pomieszczenia możliwie jak najwięcej światła naturalnego, oczywistym wydaje się zadbanie o jak największe przeszklenia. Ważne jest, aby okna montowane były jak najwyżej, co pozwala na doświetlenie głębiej położonych miejsc. Duże przeszklone powierzchnie nie muszą przy tym oznaczać niskiego standardu energetycznego. Zapobiega temu np. szkło niskoemisyjne, w którym tafla szklana zostaje pokryta niemal niezauważalną powłoką metalu, zapewniając termoizolację. Szkło nie pozwala wydostać się na zewnątrz ciepłu wytworzonemu w pomieszczeniu, a jednocześnie przepuszcza do środka światło słoneczne i jego ciepło.

Światło z tuby

Dzięki kolejnej propozycji nawet pomieszczenia bez okien nie muszą być pozbawione naturalnego oświetlenia. Problem ten rozwiązuje system solatube, pozwalający doprowadzić światło dzienne niemal do każdego miejsca.

3 elementy

Solatube, nazywane inaczej świetlikiem tubowym, to zestaw złożony z montowanej na dachu kopuły przechwytującej światło o każdej porze dnia, tuby przenoszącej światło poprzez wykorzystanie efektu jego odbijalności oraz dyfuzora montowanego na stropie pomieszczenia , oświetlającego pomieszczenie i pozwalającego regulować jego natężenie.

Dzięki nowym rozwiązaniom możliwym staje się pełniejsze oświetlenie domu światłem dziennym (np. solatube), co sprzyja jak najlepszemu wykorzystaniu ekologicznych źródeł energii.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!