Przydomowy ogród – nowoczesny i komfortowy

przydomowy ogród

Po inteligentnych domach przyszedł czas na inteligentne ogrody. Choć mniej jest możliwości zastosowania w nich różnego typu nowinek technicznych, to dostępne rozwiązania podnoszą komfort mieszkańców.

Rozwiązanie na podlewanie

Podlewanie jest jedną z najbardziej uciążliwych ogrodowych prac. Dodatkowo, zapewnienie roślinom odpowiedniego nawodnienia wcale nie należy do najłatwiejszych – najczęściej efektem dorywczo podejmowanego podlewania jest nierównomierne dostarczanie wody i jej brak lub nadmiar w poszczególnych partiach ogrodu.

Optymalnie i oszczędnie

Nowoczesny ogródek przydomowy nie może obejść się zatem bez automatycznego nawadniania. System ten umożliwia nie tylko optymalne dostarczanie wody, ale także oszczędne, blisko o połowę niższe jej zużycie w porównaniu z podlewaniem ręcznym.

Elementami systemu są przewody doprowadzające wodę oraz zraszacze, a także linie kroplujące. System uruchamiany może być ręcznie lub w sposób automatyczny, co pozwala na prowadzenie podlewania nawet podczas nieobecności. Jeśli dodatkowo zamontujemy sterownik, szczególnie taki zaopatrzony w czujnik deszczu, podlewanie stanie się w pełni bezobsługowe.

Ogród zdalnie sterowany

Podlewanie to nie jedyny proces, jaki jest możliwy do automatyzowania. Nowoczesny ogródek przydomowy może zostać wyposażony w systemy wspomagające zdalne oświetlenie ogrodu oraz oczka wodnego, sterowanie fontannami, a ponadto w zautomatyzowane działanie np. markiz.

Światło w ogrodzie

Oświetlenie jest integralnym elementem współczesnego ogrodu. Umożliwia ono nie tylko bezpieczne poruszanie się, ale stanowi ważny element aranżacji otoczenia. Dzięki niemu można wyeksponować interesujące roślinne kompozycje, stworzyć nastrojowe zakątki czy ustawiać tzw. sceny świetlne, adekwatnie do okoliczności.

Nowoczesne rozwiązania zwalniają ludzi z wykonywania części obowiązków, a często wykonują je lepiej i wydajniej. Możliwość sprawowania zautomatyzowanej i zdalnej kontroli zapewnia ciągłość i płynność wszystkim procesom.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!