Ekologiczny dom? Jak go urządzić?

Ekologiczny dom
Ekologiczny dom to marzenie wielu osób. Nie trzeba jednak przeprowadzać się na wieś, aby móc urządzić swoje mieszkanie, nawiązując do natury. Obecnie trwa wręcz moda na ekologię, dlatego też nie ma większego problemu z wyposażeniem wnętrz w stylu ekologicznym. Drewniane meble, podłoga wykonana z naturalnych desek, bawełniana narzuta na kanapę, wiklinowy kosz, wełniany koc czy też rzeczy wykonane z bambusa – wszystko to idealnie sprawdza się w przypadku wnętrza urządzonego w sposób ekologiczny.

Ekologiczne ściany i podłogi

Z pewnością nie brakuje w sklepach ekologicznych farb, które nie zawierają negatywnych dla naszego układu oddechowego i krwionośnego lotnych związków organicznych. Należy zwracać uwagę na to, aby na opakowaniu widniała informacja o niskiej zawartości LZO, a dokładniej o kilkakrotnie mniejszej niż wymagana norma. Jeśli chodzi o kolory ścian, to sprawdzają się te jak najbardziej zbliżone do naturalnych, a więc beże, brązy, zielenie i biel. Ściany można wykończyć także przy użyciu naturalnych materiałów typu drewno i kamień. W mieszkaniu urządzonym w stylu eko pożądane są drewniane podłogi, które są ciepłe w dotyku i bezpieczne dla alergików. Podczas wyboru desek, należy zwrócić uwagę na certyfikat FSC. Inną opcją jest bambus, który również jest dobrym surowcem na podłogę, gdyż jest twardy i trwały.

Co jest mile widziane we wnętrzach urządzonych w stylu eko?

W ekologicznych wnętrzach znajdują się element wykonane z naturalnego drewna, bambusa, kamienia, ratanu, lnu, bawełny, bambusa oraz trawertynu. Pożądana jest prostota i minimalizm. Jako, że liczy się w przypadku ekologicznych mieszkań oszczędność, to warto zainwestować w lampy z energooszczędnymi żarówkami. We wnętrzach ekologicznych nie może również zabraknąć odrestaurowanych mebli. Doskonale sprawdzą się także meble z recyclingu. Jako dodatki świetne są kamienie szlachetne, ceramika, gliniane wazony, wiklinowe kosze, lampy wykonane z naturalnych materiałów o nieszablonowym wzornictwie.

Podsumowując, w mieszkaniu urządzonym w stylu eko króluje nieśmiertelne drewno, które spotkać można na podłodze, na ścianach i nawet w dodatkach. Stosuje się barwy natury, unikając przy tym dużych kontrastów. Aranżacje powstałe w zgodzie z naturą są niezwykle piękne, klimatyczne i oryginalne.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!