Niebanalne mieszkanie na jesień

jesienne mieszkanie

Z całą pewnością warto odmienić mieszkanie na jesień, aby stało się bardziej przytulne podczas długich i chłodnych wieczorów. Ponadto jesień sprzyja sama w sobie zmianom, dlatego jest to idealny czas na uporządkowanie zacisza domowego przed nadejściem zimy. Czasami wystarczy wprowadzić kilka dodatków, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty w postaci poprawy nastroju i stworzenia niebanalnej aranżacji. Jak zatem odmienić swoje mieszkanie zgodnie z jesienną aurą?

Jesienne kolory na salony

Jesień znana jest ze swoich pięknych kolorów, które we wnętrzach wprowadzają nastrojowy klimat. Liście zmieniające barwy z zielonego w żółte i pomarańczowe, a następnie w brązowe, co jest zaskakująco piękną metamorfozą. W celu zatrzymania na dłużej złotej jesieni w swoim mieszkaniu, można wprowadzić kilka zmian w związku z kolorami ścian czy chociażby zainwestować w ciekawe dodatki. W jesiennej aranżacji dominują przede wszystkich czerwienie, brązy i złocenie. Jeśli chodzi zaś o dodatki, to świetny efekt można uzyskać, stawiając na świeczniki i misy z motywami liśćmi oraz w ciepłe koce, polarowe narzuty i aksamitne zasłony. Nawet wazon z gałązkami, przyozdobiony wysuszonymi liśćmi nada wnętrzu pożądanego charakteru

Kuchnia w wersji jesiennej

Do kuchni również można wprowadzić jesienną oprawę. Sprawdzą się kubki w kształcie jeży i sów, które idealnie nadają się do zaparzenia gorącego napoju przy wspólnym podwieczorku. Są nawet kubki w sweterkach czy szklanki w wełnianych otulaczach. Jak najbardziej sprawdzą się w kuchni obrusy, pojemniki na przyprawy i herbaty z motywami liści. Mile widziane są także dekoracje robione na drutach czy szydełkowe ozdoby.

Jesień to z pewnością doskonała pora roku na przeprowadzenie zmian zarówno w sobie, jak i w swoim domowym zaciszu. Wprowadzając kolory do wnętrza, można ożywić je i zatrzymać na dłużej ostatnie promienie słońca, których niestety zimą jest mocny deficyt. Mieszkanie zyska ciepłego wyrazu, gdy zawitają w nim dodatki w kolorze pomarańczowym oraz w odcieniach złota i czerwieni.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!