Niezwykle klimatyczne mieszkanie urządzone w stylu angielskim

mieszkanie w stylu angielskim

Ciepło, przytulność i elegancja to określenia, które najpełniej oddają charakter mieszkania w stylu angielskim. O czym powinniśmy pamiętać, urządzając mieszkanie w taki sposób?

Odważne połączenie

W trakcie urządzania wnętrza poszczególne elementy należy dobierać w taki sposób, aby były spójne stylistycznie i aranżacyjnie. Szczególnie jest to ważne, kiedy urządzamy mieszkanie w stylu angielskim — mocno eklektycznym odważnie łączącym tradycyjne często nawet antyczne wzory z nowoczesnością.

Pośród różnorodnych tkanin, koronek i obrusów znajdują się drewniane, najczęściej dębowe meble. Wnętrze w stylu angielskim wygląda tak, jakby zamieszkujące je osoby od kilkudziesięciu lat zajmowały się dekorowaniem przestrzeni, wciąż dostawiając nowe przedmioty, niewiele z niej wyrzucając. Dodatki tworzą pamiątki rodzinne — porcelana, haftowane obrusy, poduszki, wazony, rodzinne zdjęcia, obrazy, rzeźby, jak i praktyczne dodatki — stojące lampy, kinkiety na ścianach, czy dywany. To właśnie za sprawą nagromadzonych dodatków mieszkanie staje się przytulne, a w tle można wyczuć rodzinną atmosferę.

Efektowne połączenie kolorów i wzorów

Romantyczny, kobiecy charakter mieszkania można uzyskać dzięki odpowiednim połączeniu kolorów i wzorów. W aranżacjach angielskich wśród kolorów dominują jasne pastele — róże, błękity, ciepłe odcienie żółtego, a także beże, czerwienie, ciemne zielenie i brązy. Zdecydowanie odrzucamy symetrię i minimalizm. Ściany mogą pokrywać drewniane, frezowane panele z dębu lub ciemnego drewna koniecznie uzupełnione stylowymi listwami przy suficie, lub tapety w pionowe pasy, klasyczną szkocką kratę i motywy kwiatowe, najczęściej róże. Wzory te często są spotykane również na obiciach mebli, a także na zasłonach. W stylu angielskim charakterystyczne jest łączenie kolorów i wzorów.

Miękko i przytulnie

Wszystkie meble wypoczynkowe są miękkie, głębokie i wygodne. Tapicerowane pufy, kanapy czy obszerne fotele z wysokimi zagłówkami i podnóżkiem wcale nie muszą pochodzić z jednego kompletu. W takiej przestrzeni nie może zabraknąć wielu poduszek. Centralne miejsce w każdym angielskim salonie zajmuje kominek. Powinno się w nim znaleźć również miejsce na biblioteczkę. Całości dopełniają duże okna.
Styl angielski jak żaden inny odznacza się niezwykle bogatą formą. Romantyczne wnętrza, motywy kwiatów z mnóstwem elementów dekoracyjnych są tworzone głównie z myślą o rodzinie, która w życiu Anglików zawsze odgrywała szczególną rolę.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!