Jak urządzić mieszkanie pod wynajem?

post-jak-urzadzic-mieszkanieDrogi Kliencie, podczas czytania poprzedniego artykułu na temat zysku z nieruchomości dowiedziałeś się, jak wiele można zyskać inwestując w nieruchomość, od czego zacząć to robić i kto może w tym pomóc. Jeśli czytasz ten tekst, oznacza to, że jesteś osobą, która w tej chwili zamierza wynająć w celach zarobkowych mieszkanie lub też staniesz się nią za chwilę. Skoro interesuje Ciebie to, jak powinno być urządzone wynajmowane mieszkanie, to możesz być również ciekaw wiedzy i porad, które otrzymasz podczas czytania tego tekstu, a zanim jeszcze dotrzesz do końca, możesz także zechcieć skontaktować się z nami, bo wiemy jak skutecznie i szybko znaleźć najemców dla naszych klientów, tak by czuli oni pełną satysfakcję i zadowolenie.

Jak zapewne udało się Tobie zauważyć, ofert wynajmu mieszkań jest na rynku bardzo dużo. Tak samo wiele pojawia się również oblicz tychże ofert. Czasem trafiamy na mieszkanie „marzenie”, a czasem na „koszmar” – oczywiście większość tych drugich pozostaje na rynku omijana szerokim łukiem przez potencjalnych najemców. Co zatem zrobić, by wynająć skutecznie, co wykorzystać, by najemcy dosłownie „walczyli” o Twój lokal? To proste – postawić się na ich miejscu, gdyż każdy z nas ma różnego rodzaju poglądy, standardy i wyobrażenia na temat lokum, w którym chciałby żyć i mniej lub bardziej świadomie będzie do tego dążył, oczywiście uwzględniając po drodze różne czynniki poboczne. Generalnie jednak dążymy do satysfakcji z miejsca zamieszkania.

Zatem drogi czytelniku, skoro dotarłeś do tego miejsca, możesz spokojnie czytać dalej, nie zastanawiając się nad tym, jak skuteczni potrafimy być podczas wynajmu mieszkań, bo nie na to czas. W tym miejscu chcemy, byś odpowiedział sobie na kilka pytań, które pozwolą Ci stworzyć podstawy do tego, byśmy mogli pomóc:

  • Kim jest Twoja grupa docelowa? Czy są to studenci poszukujący taniego lokalu o niekoniecznie najwyższym standardzie, czy może jest to klasa zamożna, która poszukuje wykończeń najlepszej jakości, z pełnym wyposażeniem i parkingiem w pakiecie?
  • Czy i jak wiele możesz przeznaczyć środków na wyposażenie mieszkania?
  • Czy mieszkanie zawiera elementy umożliwiające zaspokojenie podstawowych potrzeb najemców, takie jak: podstawowe wyposażenie kuchni, łazienki – łącznie z pralką lub np. zmywarką, która obniża koszty opłat dla potencjalnych najemców.
  • W jaki sposób chcesz wynajmować? Czy w Twojej intencji jest wynajem krótko czy długoterminowy?
  • Ostatnie pytanie niech skłoni Cię do refleksji: czy sam zamieszkałbyś w takim mieszkaniu?

Jeśli decydujesz się na wynajem pustego mieszkania, możesz śmiało przejść do zakończenia, jeśli jednak jesteś osobą dokładną i w Twojej intencji jest dostarczenie najemcy produktu spełniającego jego wymagania i zamierzasz wyposażyć mieszkanie, z pewnością zaciekawi Ciebie dalsza część.

Niezwykle ważne jest, by sprzęt jaki wstawisz do wynajmowanego mieszkania był sprawny – nie ma nic gorszego, niż wynajmujący oszczędzający na standardzie warunków mieszkaniowych. Jeśli zdecydujesz się na wybór nowych mebli i wyposażenia, możesz mieć pewność ich trwałości i tego, że przyszli najemcy szybciej i łatwiej podejmą decyzję o najmie, gdy sprzęt będzie nowy – da im to poczucie wyższego standardu, nawet, jeśli będą to elementy z półki raczej bardziej ekonomicznej, niż ekskluzywnej.

Ważne również jest samo wnętrze – niezwykle istotne, by mieszkanie było „świeże”, dlatego też dobrym pomysłem wydaje się być zastosowanie tradycyjnych farb na ścianach – dają możliwość wprowadzania łatwych i szybkich zmian. W połączeniu z dokonaniem wszystkich koniecznych napraw i usterek, jakie mogą pojawić się w trakcie naturalnego korzystania z mieszkania, dadzą poczucie estetyki i dbałości.

Zatem jak widzisz, wynajem sam w sobie nie jest działaniem trudnym, bardziej może wydawać się sztuką, w której najemcy realizują cześć swoich marzeń o miejscu do życia, a Ty swobodnie cieszysz się zyskami, jakie przynosi wynajem mieszkania. Po przeczytaniu tego tekstu możesz mieć odczucia, co do tego w jaki sposób wyposażyć i wynająć mieszkanie, z czego wynika, że jesteś świadomym klientem. Zdajesz sobie również sprawę z tego, o jak wiele może wzrosnąć wartość Twojego mieszkania, jeśli stosując te wszystkie rady, jednocześnie skontaktujesz się z profesjonalistami, by „dopiąć wszystko na ostatni guzik” i skutecznie, opłacalnie oraz szybko wynająć Twoje mieszkanie. Znając dużą wartość wiedzy jaką przed chwilą otrzymałeś, możesz spokojnie i w pełni świadomie podjąć decyzję o kontakcie z nami w celu umówienia bezpłatnego spotkania podczas, którego pomożemy zadbać o Twoją nieruchomość oraz skutecznie ją wynająć, wyprzedź konkurencję teraz i zadzwoń (77) 474 88 00.

Investdom nieruchomości,
Zaufaj profesjonalistom

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!