Mieszkanie w chmurach?

Od kiedy nauczyliśmy się budować wieżowce, oswoiliśmy się z mieszkaniami i biurami na wysokich piętrach. Przywykliśmy kojarzyć je z luksusem i wysoką ceną. Czy warto zainteresować się mieszkaniami „w chmurach”? Jakie są ich zalety? Zapraszamy do lektury!

Majestatyczne widoki

Wszyscy wielbiciele miejskiej dżungli na pewno docenią widoki rozciągające się z okien wysokich wieżowców i apartamentowców. Pamiętajmy jednak, że nie każde mieszkanie położone wysoko ma dostęp do takiej panoramy, szczególnie jeśli otoczone jest innymi, równie wysokimi budynkami.

Niebiański spokój

Istotną zaletą posiadania mieszkań usytuowanych na wysokich kondygnacjach jest fakt, że zazwyczaj nie dochodzą tam dźwięki nawet bardzo ruchliwej ulicy. Sprawia to, że takie apartamenty są naturalnym wyborem dla zamożnych, poszukujących spokoju osób. W tym kontekście warto wspomnieć też o komforcie prywatności, o którym marzyć mogą mieszkańcy parteru.

Świetliste wnętrze

Im wyżej położone mieszkanie, tym mniej problemów ze światłem. W większości przypadków pomieszczenia są bardzo dobrze nasłonecznione, a co za tym idzie, dają większy zastrzyk energii i wywołują pozytywną energię. Trzeba jednak zaznaczyć, że zaleta tego typu łatwo może stać się wadą – na przykład w upalna dni. Na szczęście większość wysoko położonych mieszkań ma dobrą klimatyzację.

Nieskazitelna czystość

Wśród wielu zalet mieszkania „w chmurach” można też wymienić kwestię higieny. Mieszkania położone nisko, szczególnie w pobliżu ulicy, brudzą się znacznie szybciej niż te położone wysoko. Oporność na kurz wysokich lokali jest wręcz legendarna.

Już tych kilka zalet pozwala nam zrozumieć, że wysoka cena omawianych mieszkań nie bierze się znikąd. A zatem na pytanie: „czy warto zainwestować w mieszkanie położone wysoko?” brzmi: tak. O ile oczywiście nie mamy lęku wysokości.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!