Nieruchomości nad morzem lub jeziorem. Warto?

Kto z nas w dzieciństwie nie marzył o uroczym domku nad morzem lub jeziorem? Chyba tylko Ci, którzy go mieli. Wyobrażamy sobie romantyczne spacery po plaży, czytanie książki na tle szumiących fal i radosne, rodzinne klepanie babek z piasku. Czy warto zainwestować w nieruchomość w takim miejscu? Zapraszamy do lektury.

Kwestia ceny

Na początek kubeł zimnej wody: ekskluzywne mieszkania nad morzem potrafią kosztować więcej niż mieszkania w stolicy. Nie wdając się w szczegółową analizę rynków poszczególnych miejscowości, trzeba liczyć się ze względnie wysokimi kosztami. Mimo to, chętnych nie brakuje. Warto podkreślić fakt, że w raportach z rynku nieruchomości np. wiele nadmorskich miast nieprzerwanie zajmuje wysokie miejsca w kategorii: największa stopa zwrotu.

Zalety nieruchomości nad morzem

Do najważniejszych zalet mieszkania nad morzem należy czyste powietrze i piękne tereny. Polskie wybrzeże jest wyjątkowo piękne i nie bez przyczyny przyciąga rok do roku mnóstwo turystów. Nadmorskie apartamenty to przede wszystkim spokojne miejsca, pełne nieskażonej cywilizacyjnie przyrody.

Nieruchomość nad jeziorem jako kontrapunkt

Z drugiej strony mieszkanie nad jeziorem ma wiele przewag nad morzem. Idealnym przykładem będą tutaj apartamenty nad Czorsztynem. Ta miejscowość to prawdziwy raj. Unikalne połączenie panoramy gór, wody, łąk oraz obiektów rekreacyjnych sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W takim miejscu chce się żyć.

Atrakcyjność inwestycji

Nawet jeśli uważamy, że najlepsze jest życie w dużym mieście, a nad wodę wybieramy się z rzadka, posiadanie nieruchomości nad wodą dają ogromne możliwości inwestycyjne. To świetna lokacja gotówki i możliwość czerpania zysków z wynajmu. W obliczu tego faktu trudno przejść obojętnie. Podsumowując: nawet jeśli nigdy nie marzyliśmy o mieszkaniu nad morzem bądź jeziorem, warto poważnie zastanowić się nad nieruchomością w takim miejscu. Jeśli chciałbyś porozmawiać z nami na ten temat, zapraszamy do kontaktu!

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!