Jak urządzić kawalerkę?


Kawalerka. Wbrew nazwie nie służy tylko kawalerom i osobom samotnych, ale także młodym małżeństwom. Nie ulega wątpliwości, że urządzenie tak małej powierzchni i wyposażenie jej we wszystkie niezbędne funkcjonalności, wymaga nie lada kreatywności. W dzisiejszym artykule podpowiemy jak się do tego zabrać.

Częściowa ścianka

Żeby oddzielić salon od kuchni, który w kawalerkach siłą rzeczy oddzielony nie jest, warto rozważyć zamontowanie częściowej ścianki. Dzięki temu zachowany naturalny podział na strefę mieszkalną i strefę kuchenną. Mogą też nam w tym pomóc parawan lub odpowiednie ustawienie mebli.

Kolorystyka i gra świateł

To pomysł stary jak świat, ale niezmiennie skuteczny: w małych pomieszczeniach świetnie spisują się lustra, które optycznie powiększają pomieszczenie. Dodatkowo można postawić na jasne meble, pełniące podobną rolę.

Łóżka piętrowe

Łóżko piętrowe to genialny wynalazek. Pozwala zaoszczędzić mnóstwo miejsca i sprawia właścicielom (szczególnie dzieciom) dużo radości. Jeśli potrzebujemy tylko jednego, większego łóżka, możemy postawić na łóżko piętrowe z biurkiem. Taka aranżacja aż prosi się o zastosowanie, kiedy dysponujemy małym pomieszczeniem.

Szafa przyścienna

Jednym z lepszych pomysłów na małe pomieszczenie to postawienie w nim… dużej szafy. W założeniu ma ona zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy i być jedynym meblem służącym do przechowywania. Dzięki temu zabiegowi, nie potrzebujemy żadnych dodatkowych półek, półeczek, szafeczek i kartonów. Przy odrobinie szczęścia możemy nawet wygospodarować miejsce na stolik z krzesełkami dla gości. Jeszcze jedna uwaga: jeśli potrzebujecie telewizora, szafę można zaaranżować tak, by ekran wysuwał się z niej i mógł być w dowolnej chwili schowany.

Kuchnia z jadalnią?

Kuchnia również musi spełniać nasze wymagania. Nie mamy naturalnie miejsca na spiżarnie, w której można byłoby w spokoju przechowywać większą ilość żywności, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stworzyć jadalnię! W tym celu możemy użyć połączenia rozkładanego stolika z rozkładanym blatem.

Kawalerka to często nasze pierwsze mieszkanie. Warto wiedzieć, że przy odrobinie wysiłku można znacznie umilić sobie życie w jej (zazwyczaj) czterech ścianach. Do przeczytania!

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!