Nieruchomości. Z pośrednikiem?

Każde mieszkanie, dom lub działkę można kupić bez pośrednika, ale wiąże się to jednak z szeregiem problemów, które trzeba mieć na uwadze. Jakie są zalety korzystania z pomocy specjalistów z Investdomu? Zapraszamy do lektury.

Dostęp do bazy ofert na wyciągnięcie ręki

Jedna z podstawowych zalet pośrednika. Jeśli zdecydujesz się na wsparcie w procesie zakupu, uzyskasz dostęp do ogromnej bazy ofert i to bez wychodzenia z domu! Możesz otrzymywać spersonalizowane propozycje, według określonych przez siebie kryteriów. Dzięki temu w znacznie krótszym czasie dokonasz selekcji interesujących Cię propozycji.

Oglądasz nieruchomości okiem pośrednika

Kiedy zdecydujesz się już na oglądanie interesującej Cię nieruchomości, zyskasz bezcenne wsparcie merytoryczne pośrednika. Jest to bowiem osoba, która świetnie zna nie tylko daną nieruchomość, ale także jej właściciela. Pośrednik umówi datę i godzinę spotkania oraz załatwi wszystkie formalności. Zaoszczędzisz bardzo dużo czasu i pieniędzy. Postaw na pośrednika-doradcę, który zainteresuje się Twoimi potrzebami, a w razie czego powstrzyma Cię od złej decyzji.

Ocena wartości nieruchomości

Na cenę mieszkania czy domu mają wpływ dziesiątki, jeśli nie setki czynników. I to nie tylko te związane stricte z daną nieruchomością, ale także np. planami rozwoju danego obszaru na najbliższe lata. Dobry pośrednik (a tylko takich spotkasz nas) zna wszystkie determinanty ceny i potrafi sprawnie ocenić opłacalność inwestycji. Uzbrojony w bezcenną, specjalistyczną wiedzę, nie popełnisz żadnego błędu.

Na późniejszym etapie rola pośrednika jest jeszcze ważniejsza. Sprawdzi ona za nas stan prawny i faktyczny nieruchomości. Dzięki swojemu doświadczeniu, wie na co powinno się szczególnie zwrócić uwagę. Kiedy już zdecydujemy się na zakup, pośrednik uzyska dokumenty niezbędne do przeprowadzenia transakcji. Może polecić nam notariusza i umówić z nim na dogodny termin. Po zakupie nieruchomości może również pomóc nam w przepisaniu umów na dostawę mediów.

Odpowiedź na tytułowe pytanie wydaje się być oczywista: jeśli myślimy o zakupie nieruchomości, zdecydujmy się na wsparcie pośrednika. Niemniej należy uważać. Odkąd uwolniono ten zawód poprzez zniesienie Licencji Zawodowych, niemal każdy może zajmować się pośrednictwem, niekoniecznie wykazując się dostateczną wiedzą. Dlatego tak ważne są referencje i nienaganna reputacja pośrednika. Zaufaj profesjonalistom!

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!