Mieszkanie na poddaszu?

nieruchomosci opoleMieszkania zlokalizowane pod stromym dachem z jakiegoś powodu zawsze cieszą się powodzeniem. Inwestycja w tego typu nieruchomość to strzał w dziesiątkę, możemy być niemal pewni, że uda nam się ją sprzedać bądź wynająć. Skąd to uwielbienie do mieszkań na poddaszu i jak je zaaranżować? Zapraszamy do lektury!

Gdybyśmy mieli przeanalizować ten fenomen „na chłodno”, prawdopodobnie doszlibyśmy do wniosku, że mieszkanie na poddaszu stwarza sporo problemów: musi być zaaranżowane w odpowiedni sposób i nie daje tyle możliwości co standardowe cztery proste ściany. Ale kwestie praktyczne w tym wypadku odchodzą na drugi plan, przede wszystkim ze względu na przytulność, którą z jakiegoś tajemniczego powodu charakteryzują się wszystkie skosy. W tym tkwi sekret.

Zalety mieszkania na poddaszu

Przede wszystkim wnętrza na poddaszu są zazwyczaj bardziej przewiewne, ze względu na konstrukcję dachu. Dodatkowe kilka metrów „u góry” można wykorzystać na mnóstwo sposobów. Dzieci na pewno zwrócą uwagę na możliwość umieszczenia dwu lub nawet trzypiętrowego łóżka. A może antresola? To również doskonały pomysł, który doda naszemu wnętrzu wdzięku. Mieszkania na poddaszu mają niepowtarzalny klimat, który urzeka nie tylko romantyków. I to zazwyczaj wystarczy. Jeśli przekonują nas takie argumenty, mało co będzie w stanie je przyćmić.

Wady mieszkania na poddaszu

Tych również nie brakuje. Mieszkanie na poddaszu wymaga dobrej intuicji w kwestii aranżacji wnętrza, często wymaga pracy profesjonalisty, co oczywiście wiąże się z kosztami. Należy również wspomnieć o konieczności dobrania mebli na wymiar (szczególnie jeśli dysponujemy ograniczoną przestrzenią). Dużym problemem są słupy, które mogą przeszkadzać w zagospodarowaniu ważnej części pomieszczenia. Wielu ekspertów podkreśla, że mieszkania na poddaszu nie nadaje się dla rodziny z małymi dziećmi, skosy są niebezpieczne dla rozbieganej dziatwy, która łatwo może zrobić sobie krzywdę. Czy to rzeczywisty problem? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami.

Niezależnie od tego co myślimy o nieruchomości na poddaszu, warto po raz kolejny podkreślić, że to po prostu dobra inwestycja. Wiele osób rozważy zakup takiego mieszkania we względu na jego walory estetyczne. Miejmy to na uwadze, zastanawiając się nad zakupem.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!