Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Podczas urządzania pokoju dla małego dziecka zazwyczaj nie pojawiają się większe problemy. Z czasem jednak coraz większe znaczenie ma płeć dziecka oraz jego zainteresowania. Dzisiaj porozmawiamy o tym jak urządzić pokój dla dziewczyny. Zapraszamy do lektury!

Najważniejsza rada

Chyba najlepsza wskazówka dotycząca aranżacji pokoju sprowadza się do tego, żeby urządzić wnętrze w zgodzie z zainteresowaniami dziecka. Oczywiście nie oznacza to konieczności wymiany tapety za każdym razem, gdy naszej damie zmieni się ulubiona bajka. Raczej sugerowalibyśmy pobudzanie jej kreatywnych zainteresowań. Jeśli lubi tańczyć, powieśmy tapetę z bajkową tancerek na ścianie. Jeśli intensywnie rysuje, powieśmy jej rysunki w ozdobnych ramkach. Warto wyłapywać wszystkie przejawy zainteresowań, które mogą w przyszłości rozwinąć się w pasję.

Kolorystyka

Klasyczny róż fenomenalnie łączy się we współczesnych pokojach z intensywną, jaskrawą zielenią. Doskonale sprawdzają się też pastele, które zazwyczaj podobają się zarówno młodszym, jak i starszym białogłowom. Ostatecznie nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie jaki kolor wybrać. Jest to element aranżacji, który powinien być skonsultowany z dzieckiem.

Duże lustro

Niezależnie od tego jak duża jest nasza dziewczyna, warto zamontować jej w pokoju duże lustro. Zarówno dziewczyny jak i młode kobiety spędzają przed nim dużo czasu. Pamiętajmy, żeby odpowiednio je zabezpieczyć, jeśli nasza księżniczka jest jeszcze mała.

Obowiązki tego świata

W kwestii łóżka polecamy kierować się przede wszystkim wielkością pokoju. Jeśli jest mały, lepiej postawić na łóżko składane lub piętrowe, połączone z biurkiem. Jeśli duży, wówczas możemy spokojnie kupić prawdziwe łóżko z materacem. W przypadku mebli jesteśmy zwolennikami wielofunkcyjności, im więcej możliwości stwarza dany mebel, tym większe możliwości aranżacji i ewentualnej zmiany wystroju w przyszłości. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie pokój dziecięcy bez biurka komputerowego i wygodnego krzesła. Oczywiście nie znaczy to, że w pokoju czterolatki powinien już stać laptop, ale dobrze przygotować się na jego obecność.

Modne w tym sezonie

Prawdziwym hitem sezonu okazały się namioty (w stylu tipi), które pasują zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczyny. Nic dziwnego, zabawa „w bazę” jest chętnie podejmowana przez dzieci niezależnie od płci. Dużą popularnością cieszą się też ściany częściowo pokryte powierzchnią do rysowania. Dzięki takiemu elementowi, dziewczyna będzie miała poczucie, że sama wpływa na wygląd swojego otoczenia.

Pamiętaj, że im starsze dziecko, tym więcej powinno mieć do powiedzenia w kwestii wyglądu swojego pokoju. O ile nie sugeruje niczego, co stoi w jawnej sprzeczności z zasadami dobrego urządzania wnętrz, należy wziąć to pod uwagę. Do przeczytania!

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!