Domowe gotowanie – jaką kuchenkę wybrać?

Wybór odpowiedniej kuchenki do własnego mieszkania uzależniony jest od dostępności mediów w budynku. W zależności od zasilającego kuchenkę paliwa, sprzęty dzielimy na gazowe oraz elektryczne. Na jaką kuchenkę się zdecydować z myślą o własnym mieszkaniu?

Popularność kuchenek gazowych

Najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym przez Polaków są kuchenki gazowe. Wynikać to może z faktu, że jest to kuchenka najtańsza w eksploatacji. Duży wpływ mają również przyzwyczajenia konsumenckie. Zaletą kuchenki gazowej jest możliwość szybkiej zmiany temperatury. Co więcej, kuchenka gazowa jest niezastąpiona na terenach, gdzie dostawy prądu są często przerywane oraz w gospodarstwach domowych o mało solidnej instalacji elektrycznej. Poza tym wielu kucharzy jednogłośnie twierdzi, że smak potraw powstałych na ogniu nie równa się przyrządzonym na kuchenkach elektrycznych.

Estetyka w Twojej kuchni

Sposób podgrzewania posiłków na kuchence ceramicznej polega na zastosowaniu spirali elektrycznych lub lamp halogenowych. Kuchenka ta jest tańsza niż indukcyjna, co jest jej niezaprzeczalną zaletą. Posiada dużo większą wydajność energetyczną niż kuchenka gazowa. Podłączenie jej, w porównaniu do kuchenki gazowej, nie wymaga instalacji przewodów gazowych oraz niezbędnej wentylacji. Konieczna jest natomiast instalacja gniazda trójfazowego. Warto też wspomnieć, że jest bardzo estetyczna i łatwa w czyszczeniu.

Nowoczesna i ekonomiczna

Kuchenka indukcyjna to nowoczesny i często najlepszy wybór spośród pozostałych kuchenek. Jest ekonomiczna, przez co sprzyja ochronie środowiska. Jest to najbardziej wydajna kuchenka spośród wszystkich dostępnych na rynku. Co więcej, jej płyta nie nagrzewa się podczas gotowania, dzięki czemu bezpieczeństwo jej użytkowania jest na najwyższym poziomie. Wadą tego rozwiązania jest wysoka cena sprzętu oraz konieczność zakupu odpowiednich garnków o grubym dnie.

Zastanawiając się, którą kuchenkę wybrać do własnego domu, należy przemyśleć możliwości podłączenia odpowiednich mediów, jak gaz czy prąd. Warto również pamiętać, że stawiając na ekonomiczne rozwiązania zadbamy nie tylko o swój budżet, ale i o środowisko naturalne.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!