Niebieskie kwiaty w letnim ogrodzie

niebieski kwiat w ogrodzie

Projektując kompozycje kwiatowe w ogrodzie letnim warto przełamać jego standardowy koloryt niebieskimi bylinami. Niebieskie kwiaty w ogrodzie dodają lekkości i nadają całej kompozycji nietuzinkowego wyglądu. Mogą stanowić uzupełnienie istniejących już rabat oraz tworzyć odrębne systemy. Jakie niebieskie kwiaty do ogrodu wybrać?

Błękitny czar szafirków

Komponowanie niebieskiego ogrodu nie jest trudne, ze względu na mnogość dostępnych w sklepach roślin. Pierwszą propozycją błękitnych kwiatów do ogrodu są szafirki. Kwitną od kwietnia do początku czerwca i najkorzystniej wyglądają w dużych grupach. Doskonale rosną w miejscach nasłonecznionych oraz półcienistych. Należy jednak unikać stanowisk całkiem zacienionych. Szafirki można siać jesienią lub sadzić cebulki rośliny od września do października. Rośliny te powinny zostać pozostawione na jednym miejscu w ogrodzie, bez wykopywania przez następne kilka lat. Dzięki takim zabiegom roślina rozrośnie się i utworzy atrakcyjne kępy.

Trudno ją zapomnieć – niezapominajka

Wybierając niebieskie kwiaty do ogrodu nie można zapomnieć o niezapominajce. Roślina ta dobrze rośnie w miejscach zacienionych i wilgotnych. W środowisku naturalnym najczęściej porasta mokradła, lasy oraz góry. Projektując ogród, warto zasiać niezapominajki wzdłuż chodników i ogrodzeń. Co więcej, roślina ta pięknie wygląda jako otoczka dla innych, większych kwiatów. Najlepiej rośnie w wilgotnej glebie, bogatej w próchnicę organiczną.

Idealne rozwiązanie dla ogrodu

Farbownik lazurowy jest wieloletnią rośliną, mogącą wyrastać nawet do 150 cm wysokości. Pędy oraz liście farbownika charakteryzują się szorstkim owłosieniem. Roślina ta kwitnie od czerwca do sierpnia, dzięki czemu idealnie nadaje się do letniego ogrodu. Kwiaty farbownika są drobne i mają piękną, niebieską barwę. Z wyglądu przypominają nieco wspomniane wcześniej niezapominajki. Jest rośliną miododajną.

Niebieskie kwiaty nadają ogrodowi oryginalnego i niepowtarzalnego wyglądu. Warto zatem uwzględnić niebieskie rośliny przy projektowaniu ogrodu na przyszły rok.

Jeśli macie pytania dotyczące nieruchomości lub poszukujecie swojego wymarzonego mieszkania lub domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami w naszych biurach lub za pośrednictwem Facebooka!