Jak urządzić mieszkanie dla studenta?

Bolączką każdego studenta jest ograniczony metraż, który wymaga odpowiedniego zaaranżowania. W przeciwnym razie wynajmowane lokum będzie niefunkcjonalne i niekomfortowe, a studenci mają i tak przecież niełatwe życie.

Na szczęście można urządzić niewielkie mieszkanie tak, aby stało się ono miejscem praktycznym i przytulnym oraz estetycznym. Pożądany efekt można uzyskać nawet przy ograniczonym budżecie.

Czego potrzebuje student w mieszkaniu

Wraz z nadchodzącym rokiem szkolnym studenci muszą zadbać o to, aby mieć gdzie mieszkać. Nie każdy przecież dojeżdża na uczelnię ze swojego rodzinnego domu. Jeśli nie mieszkamy u rodziców ani też w akademiku, to trzeba poszukać sobie prywatnego lokum, które z kolei trzeba będzie odpowiednio urządzić i to często niemalże od podstaw. Z całą pewnością nie powinno zabraknąć w studenckim mieszkaniu łóżka, biurka i miejsca do przechowywania ubrań.

Tańszą i łatwiejsza w transporcie opcją jest łóżko pojedyncze niż kanapa/wersalka. Kanapa jest jednak wygodniejsza i można ją później zabrać ze sobą do swojego niestudenckiego mieszkania. Oprócz tego potrzebny będzie wygodny fotel. Jeśli nie mamy miejsca na szafę, to można kupić wieszak na ubrania z dłuższym relingiem.

Odkurzacz i wyposażenie kuchni

W każdym studenckim mieszkaniu obowiązkowo musi znaleźć się co najmniej jeden przedłużacz z kilkoma gniazdkami. Dzięki temu będzie możliwe podłączenie wszystkich urządzeń i ładowarek. Potrzebny będzie także odkurzacz do szybkiego i łatwego sprzątania.

W przypadku podłogi bez dywanów wystarczy nawet ręczny model z opróżnianym zbiornikiem. Nie można zapomnieć również o oświetleniu w postaci niedużej lampki, najlepiej w wersji na klipsie, którą będzie można przenosić i doczepiać do mebli. Przydadzą się także zatyczki do uszu i termowentylator.

Jeśli chodzi o kuchnię, to wystarczy tak naprawdę płyta grzewcza, a jeśli nie ma nawet tego, to należy zaopatrzyć się chociaż w jednopalnikową elektryczną płytę grzejną. Do tego potrzebna będzie suszarka na naczynia, patelnia, drewniane/silikonowe łyżki, deska do krojenia, komplet sztućców i zastawy stołowej oraz przynajmniej dwa garnki – mniejszy i większy. Do tego jeszcze min. jeden ostry nóż i pojemnik na śmieci.

Z takim wyposażeniem studentowi już niczego nie powinno zabraknąć.